Jak nosić chustę na szyi?

0
2106

Chusty na szyję sprawdzają się świetnie o każdej porze roku. Grubsze zimą świetnie chronią szyję przed zimnej i wiatrem, cienkie wiosną i latem stanowią ciekawy element stylizacji. Warto więc wyposażyć swoją garderobę w kilka chust, by za każdym razem móc tworzyć ciekawe outfit-y, które przykują wzrok każdego. Dziś hurtownia chust Versoli.pl podpowie wam jak modnie nosić chustę na szyi.

Sposoby na różne wiązania chusty

Pierwszą z propozycje wiązania, będzie wiązanie dość eleganckie, które doda szyku i mężczyźnie i kobiecie i świetnie pasować będzie do casualowych stylizacji- np. do jeansów i koszuli, do jeansowej sukienki itp. By wykonać takie wiązanie należy owinąć sobie szyję szalem tak, by oba jego końce wróciły do przodu. Następnie łapiemy oba te końce i zawiązujemy je, a luźny supeł, który powstał w wyniku tego wiązania układamy sobie z tej strony, z której się nam podoba. Do tego wiązania sprawdzi się np. tego typu chusta

Inną koncepcją na ciekawe wiązanie chusty jest noszenie jej jak krawata. By to zrobić należy założyć sobie chustę na szyję tak, by oba jej końce zwisały z tyłu, a następnie zabrać je i związać je z przodu. Następnie przekładamy jeden koniec nad drugi tak aby finalnie uzyskać węzeł, który wykończyć trzeba pętelką. Takie wiązanie chusty to świetny sposób na dość formalną, biurową stylizację.

A co powiecie na klasykę? Klasyka nigdy się nie nudzi, a by zrobić klasyczne wiązanie chusty trzeba złożyć chustę na pół, założyć ją sobie na szyję tak, by oba końce chusty znalazły się po tej samej stronie. Jeden koniec chusty przekładamy następnie przez pętelkę. Teraz czas na drugi koniec chusty- ten także przekładamy na drugą stronę i przeciągamy przez pętelkę.

W sytuacji, gdy mamy większą i obszerniejszą chustę, możemy ją sobie spiąć paskiem w talii- to bardzo elegancki sposób na noszenie chusty, który sprawdzi się zwłaszcza u pań z zaznaczoną talią. By wykonać taką stylizację należy zarzucić luźno szal na szyję, puścić jego końce swobodnie wzdłuż ciała, a następnie w talii spiąć całość paskiem. To prosty i sprytny sposób na wyszczuplenie optyczne sylwetki, a chustą jaka się sprawdzi do takiego looku jest np. ten model.

Wiele pań i panów lubi nosić chustę na szyi wiążąc ją w lekko kowbojskim stylu- zawsze wygląda to oryginalnie. By wykonać takie wiązanie trzeba złożyć kwadratową chustę na pół, tak by powstał z niej trójkąt. Kolejny krok to przyłożenie jej środkową część z przodu szyi, końce trzeba skrzyżować za karkiem, na następnie przełożyć je z powrotem do przodu. Możesz je teraz zawiązać na supeł lub puścić luźno.

Modne chusty 2020

Chusty i chustki oraz apaszki wróciły zdecydowanie do łask. Projektanci jak Celine, Etro, Missoni, Saint Laurent i wielu innych lansują noszenie ich nawet na głowie, jak to było modne w latach 60. i 70. Zdecydowanie świat mody chętnie wykorzystuje ten dodatek garderoby, a to coraz częściej widzimy na ulicach w formie ciekawych sposobów noszenia chust. Nie powinniśmy się nawet obawiać noszenia ich w tym sezonie jak/ zamiast topów- to także gorący trend z wybiegów, który już podłapały tysiące kobiet.

Zamów piękne chust na Versoli.pl!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here