Jak samodzielnie zrobić hybrydy?

Manicure hybrydowy to idealne rozwiązanie dla tych kobiet, które nie mają czasu na regularne zajmowanie się swoimi paznokciami i chciałyby móc je malować wyłącznie raz w miesiącu. Bo hybrydy zdecydowanie na to pozwalają. Dobrze wykonane i stworzone z jakościowych produktów utrzymują się na płytce nawet przez trzy czy cztery tygodnie i to w zupełnie nienaruszonym stanie. Nie odpryskują jak standardowe lakiery do paznokci, nie przecierają się na końcówkach i wzmacniają samą płytkę, dzięki czemu przestaje się ona łamać i rozdwajać. Na manicure hybrydowy można się wybrać do dowolnego salonu kosmetycznego, jednak wiele kobiet postanawia wykonywać go zupełnie samodzielnie, gdyż nie jest to wcale skomplikowany proces. Jaka lampa do hybryd sprawdzi się najlepiej? Jak w ogóle wykonać takie paznokcie, aby uzyskać trwały i długo utrzymujący się efekt?

Pierwszym krokiem do przygotowywania manicure’u hybrydowego będzie zakup niezbędnych narzędzi. Niektóre sklepy dysponujące tego rodzaju produktami posiadają w swoich ofertach wygodne zestawy dla osób początkujących i tych bardziej doświadczonych. Warto na pewno po nie sięgnąć, aby nie musieć kupować wszystkich produktów oddzielnie i nie zastanawiać się nad tym, po które z nich koniecznie trzeba sięgnąć. Bo w każdym zestawie znaleźć można wszystkie niezbędne artykuły, czyli: lampę UV, lakier bazowy, utwardzasz, aceton, płatki przeznaczone do ściągania lakieru, stiper oraz odtłuszczacz. Czasem też w takich kompletach pojawiają się miniaturki różnorodnych lakierów do paznokci, dzięki czemu można je najpierw przetestować, a dopiero potem zakupić je w pełnowymiarowych wersjach. Mając już natomiast te wszystkie przyrządy, można spokojnie zabrać się za wykonywanie swoich pierwszych hybryd.

Jednym z najważniejszych etapów każdego manicure’u jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokciowej do nałożenia lakieru. Należy bardzo dokładnie usunąć zachodzące na nią skórki lub odsunąć je drewnianym patyczkiem. Wcześniej dłonie zaleca się wymoczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła lub zastosować specjalny preparat rozmiękczający skórki, który spulchni je i pozwoli wygodnie je usunąć. Jeżeli paznokcie są zbyt długie, można delikatnie przyciąć je lub opiłować na dogodny kształt, a następnie umyć dokładnie dłonie i przetrzeć płytkę paznokciową odtłuszczaczem. Musi być ona idealnie zmatowiona, bo w przeciwnym wypadku lakiery nie będą się na niej trzymać. Pierwszą warstwę utworzy oczywiście naturalna baza, którą należy aplikować w niewielkich ilościach, starając się jak najdokładniej przykryć nią cały paznokieć. Następnie należy przejść do nakładania lakieru w kolorze i przykryć go kolejno utwardzaczem. Każdą warstwę trzeba utwardzić pod lampą, przytrzymując w niej ręce przez około jedną lub dwie minuty (w zależności od mocy urządzenia). Gdy paznokcie będą już gotowe, można na samym końcu przetrzeć je raz jeszcze wacikiem nasączonym odtłuszczaczem. Dobrze przygotowany manicure hybrydowy od samego początku zaprezentuje się bardzo profesjonalnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here