Meble jak nowe!

Chcesz odmienić swoje wnętrze, nadać mu nowy styl bez większych nakładów finansowych? Nic prostszego – możesz odmienić swoje meble.
Jest wiele sposobów jak odnowić meble samodzielnie.
Po odnowieniu stare meble mogą wyglądać nowocześnie – a przede wszystkim niepowtarzalnie. To ty decydujesz jakie będzie efekt końcowy twojej pracy. Odrestaurowywanie mebli może być świetną zabawą. Odnowić możemy praktycznie każdy mebel. Drewniany stół, krzesła, regały czy szafki. Także meble tapicerowane – krzesła bądź pufy możemy naprawić samodzielnie.
Na początek warto wybrać coś nieskomplikowanego np. drewniane krzesło. Zaczynamy od rozkręcenia krzesła, aby łatwiej oczyścić każdy element ze starej farby bądź lakieru. Farbę usuwamy za pomocą odpowiedniego preparatu – rozpuszczalnika. Możemy także usunąć wierzchnią warstwę za pomocą papieru ściernego bądź szlifierki. Kolejnym krokiem jest dokładne wyszlifowanie każdego elementu, najlepiej zrobimy to za pomocą papieru ściernego. Warto zaopatrzyć się w papier o różnej gradacji, aby dobrze wygładzić powierzchnię przed malowaniem. W tym momencie możemy zabrać się za malowanie naszego krzesła. Na początek należy powierzchnię odpowiednio zabezpieczyć za pomocą politury. Taki mebel pozostawiamy na około 2 dni aby dobrze wysechł. Jeśli zależy nam na czasie możemy użyć bejcy lub wosku. Mamy bardzo wiele możliwości i ogromny wybór produktów do odnawiania powierzchni drewnianych. Gdy powierzchnia ochronna zaschnie możemy przystąpić do malowania krzesła farbą do drewna o wybranym przez nas kolorze. Krzesło możemy także ozdobić metodą decoupage. Jest to prosta metoda, dzięki której dodamy naszym wnętrzom wdzięku i fantazji. Potrzebne będą nam jedynie nieskomplikowane narzędzia, takie jak nożyczki, nożyk, przeźroczysta taśma, papier ozdobny, klej do decoupage, pędzel, ołówek i lakier na bazie wody. W sieci można znaleźć do pobrania piękne szablony oraz znaleźć jasne instrukcje jak krok po kroku nanieść wybrany motyw na mebel.
Kiedy poradzimy sobie z krzesłami, możemy spokojnie zabrać się do odnawiania innych mebli. Ciekawym pomysłem jest zmiana tapicerki. Z kanapą samodzielnie możemy sobie nie poradzić, ale prosta pufa, bądź tapicerowane siedzisko krzesła nie powinno przysporzyć nam trudności.
Ogromny wybór materiałów i tkanin daje nam nieograniczone możliwości do odważnych zmian w naszych wnętrzach. Dzięki farbom i foliom samoprzylepnym do szkła możemy nadać nowy styl naszym oszklonym regałom bądź szafkom. Nabierając wprawy możemy odnowić większość mebli w naszym domu, od mebli kuchennych, przez łazienkowe na meblach ogrodowych kończąc stając się specjalistami w dziedzinie renowacji mebli.
Jeśli jednak brakuje nam chęci, czasu czy zdolności do wykonania samodzielnie tych prac, nie jesteśmy skazani na sklep i nowe meble. Na rynku działa obecnie wiele małych firm, założonych przez pasjonatów, którzy za nieduże pieniądze dadzą Twoim meblom nowe życie. Odnowią meble zgodnie z Twoimi wskazówkami, tak że staną się one ulubionymi przedmiotami w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here