loadingimg

Wczytuję dane...

Ryłko

Buty RYŁKO


Historia butów RYŁKO ma już ponad pół wieku.


W latach 50-tych w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej powstał mały zakład rzemieślniczy wytwarzający buty tradycyjnymi metodami.

Początkowo prowadzony jednosobowo przez założyciela, który od początku nazwiskiem firmował swoje wyroby, z czasem zakład rozwijał się, zdobywał doświadczenie i odnosił pierwsze rynkowe sukcesy.

Jednym z takich sukcesów były modne kiedys drewniaki, po które przed sklepami ustawiały się kolejki. Dobre przyjęcie obuwia RYŁKO przez rynek oraz nowe warunki gospodarcze początku lat 90-tych umożliwiły wybudowanie w Kalwarii Zebrzydowskiej fabryki, dzięki czemu buty Ryłko zaczęły docierać do szerokiego kręgu klientów...


Naczelną dewizą Ryłko jest najwyższa jakość obuwia! Priorytetem jest dostarczanie klientom obuwia wykonanego z najlepszych materiałów, starannie wykończonych i w zgodzie z najnowszymi trendami mody.


Chcąc jeszcze abrdziej wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, cały czas wprowadzane są nowe linie obuwia: ESTIMA, RYŁKO RELAX, kolekcja ślubna, małe i duże rozmiary, obuwie męskie.

Oprócz obuwia Ryłko proponuje profesjonalne środki pielęgnacji skóry oraz wysokiej klasy galanterię skórzaną: torebki, paski, rękawiczki i portfele.


Obecnie RYŁKO jest jedną z najbardziej znanych marek obuwia w Polsce. Zdobywa szereg nagród i wyróżnień co jest gwarancją jakości i klasy ich produktów.Tabela rozmiarów RYŁKORYŁKO - tabela rozmiarówPielęgnacja obuwia RYŁKOButy są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych-chemicznych, takich jak wilgoć, brud, sól, oraz mechanicznych, jak wielokrotne zginanie i setki tysięcy potarć. Właściwa pielęgnacja przedłuża żywotność, zapewnia dobry wygląd obuwia oraz podnosi komfort jego użytkowania.


Czyszczenie i suszenie

Podstawą utrzymania obuwia w dobrym stanie jest odpowiednie jego wysuszenie w przypadku przemoczenia. Należy unikać przemoczenia obuwia, zwłaszcza skórzanego. Szczególnie szkodliwe dla obuwia skórzanego jest działani soli używanej w simie do posypywania chodników i dróg w połączeniu z wodą. Jeśli jednak obuwie zostanie przemoczone nalezy je oczyścić jak najszybciej po przemoczeniu z apomocą szczotki do błota, wilgotnej ściereczki lub gabki. Następne obuwie nalezy wysuszyć całkowicie w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła takich jak kaloryfery, piecyki, suszarki, ponieważ szybkie wysuszanie może powodować pękanie skóry. Przed suszeniem należy wyciągnąć sznurowadła i wypchać buty papierem nadając im pierwotny kształt. Zabieg ten pomaga w pozbyciu się wilgoci jak rownież w utrzymaniu pierwotnej formy obuwia.

Nie należy prać butów - pozbawia to skórę elastyczności, powoduje jej pękanie oraz osłabia spoiny kleju i ścięgi szycia. Dopiero po oczyszczeniu obuwia i całkowitym osuszeniu można przystapić do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.


Pastowanie i konserwacja

Po oczyszczeniu i ewentualnym osuszeniu należy zastosować odpowiedni dla danego rodzaju wierzchu sposób konserwacji. Często wystarczy samo szczotkowanie zamiast nakładania kolejnej warstwy pasty. Nie należy nakladać nowej warstwy pasty, jeżeli poprzednia warstaw jest jeszcze w dobrym stanie. Sposoby konserwacji w zależności od rodzaju materiału, z którego wykonany jest wierzch, dołączone są do każdej pary obuwia Ryłko.

Konserwacją nalezy również objąć obcasy i brzegi podeszw. W dobrych warunkach atmosferycznych obuwie często noszone nalezy konserwować co kilkanaści dni, w złych warunkach - każdorazowo po przemoczeniu lub zabrudzeniu.

Właściwie konserwowane obuwie będzie bardziej odporne na żrące działanie soli i przemakanie, nie jest jednak możliwe uzyskanie pełnej odporności. W skrajnych przypadkach moga pojawiać się trudne do usunięcia zacieki lub przebarwienia, szczególnie przy skórach kolorowych i jasnych. Nie należy stosować past samonabłyszczających (płynnych, nakładanych bezpośrednio na obuwie aplikatorem) gdyż wysuszają one skórę i pozbawiają ją naturalnego połysku i koloru. Częste stosowanie tych past prowadzi najczęściej do zniszczenia wierzchu obuwia.


Esotiq stringi 32473
Cena:45,00 PLN
Koszt wysyłki od: 15.00 PLN
Esotiq biustonosz 32472
Cena:115,00 PLN
Koszt wysyłki od: 15.00 PLN
Cornette pd 634/30 molly
Cena:87,00 PLN
Koszt wysyłki od: 15.00 PLN
Torebka damska 8427/427 SAGAN
Cena:312,00 PLN
780.00 PLN
Wysyłka gratis!
Portmonetka damska 6022/322 SAGAN
Cena:260,00 PLN
350.00 PLN
Koszt wysyłki od: 15.00 PLN
Torebka damska 8485/503 SAGAN
Cena:760,00 PLN
950.00 PLN
Wysyłka gratis!
Newsletter
Zapisz się do newslettera:
infobox
Bezpieczeństwo zakupów! Pozytywne opinie! Szybka wysyłka! Program rabatowy dla stałych klientów!

Płatności