Jak usunąć odcisk?

Nieestetyczne odciski mogą pojawić się na ciele na skutek noszenia niewłaściwego obuwia, często chodzenia na butach na bardzo wysokim obcasie lub nadmiernej aktywności fizycznej. Są kłopotem nie tyle wizualnym, co przede wszystkim zdrowotnym. Potrafią sprawiać spory ból i, jeśli są spore, utrudniać nawet normalne chodzenie, uniemożliwiając tym samym uprawianie jakichkolwiek dyscyplin sportowych. A jak usunąć odcisk? Jak należy postępować, aby nie doprowadzić do jego ponownego pojawienia się na skórze stóp?

Zamiast radzić sobie z utworzonymi już odciskami, warto na pewno nauczyć się im zapobiegać. Bardzo ważne w tej kwestii jest noszenie wygodnego i dobrze dobranego obuwia. Zbyt ciasne szpilki czy botki będą wywierać ogromny nacisk na skórę i zaczną przecierać ją przy każdym ruchu, wywołując silne podrażnienia i zwiększając ryzyko pojawienia się odcisków. Równie bolesne w skutkach może być wbrew pozorom noszenie obuwia o zbyt dużym rozmiarze. Kobiety muszą natomiast uważać na szpilki i wszelkiego rodzaju botki na obcasach, które układają stopy w nienaturalnych dla nich pozycji i powinny być noszone jedynie sporadycznie, wyłącznie podczas specjalnych okazji. Na co dzień lepiej z nich całkowicie zrezygnować i zastępować je butami na minimalnym, kilkucentymetrowym obcasie bądź płaskimi balerinami czy półbutami, które mogą wyglądać równie elegancko i kobieco. Na tworzenie się odcisków na stopach najbardziej narażone są osoby otyłe. Zbędnych kilogramów trzeba się więc pozbyć, aby nie narazić się na niepotrzebne problemy zdrowotne.

A jak usunąć odcisk, który już pojawił się na stopie? Bardzo ważne będzie tutaj regularne nawilżanie naskórka. Skóra na stopach wymaga porządnego natłuszczania, bo w przeciwnym wypadku zaczyna błyskawicznie się przesuszać, rogowacieć czy nawet odpadać. Idealnymi preparatami przeznaczonymi do nawilżania suchej skóry będą kremy do pielęgnacji stóp. W głównej mierze składają się one z mocznika, który jest najlepszym ratunkiem dla spękanej i obolałej skóry. Kremu najlepiej używać codziennie, po każdym wziętym prysznicu czy kąpieli, obficie smarując nim całą powierzchnię stóp. Jeżeli są one naprawdę mocno przesuszone, po nabalsamowaniu ich odpowiednim preparatem można założyć na nie grubsze skarpetki i tak udać się do łóżka, aby wszystkie składniki znajdujące się w produkcie kosmetycznym miały szansę przeniknąć w ciągu nocy w głębsze warstwy naskórka. Nawilżanie jest najważniejsze, ale równie istotne może okazać się regularne złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Przynajmniej raz w tygodniu warto wykonać sobie porządny peeling stóp lub przetrzeć je pumeksem czy tarką, która doskonale poradzi sobie z nieestetycznymi skórkami.

O stopy trzeba dbać na co dzień, bo w przeciwnym wypadku szybko przestaną one dobrze wyglądać. Zaczną coraz bardziej się przesuszać, występująca na nich skóra stanie się cienka i delikatna, a stąd już prosta droga do tworzenia się na niej odcisków. Najlepiej im po prostu zapobiegać, stosując właściwą pielęgnację stóp na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here