Co to jest baza do e-papierosa?

0
833

Aby można było wapować, czyli palić e-papierosa, niezbędny jest liquid, czyli specjalny płyn, który po podgrzaniu wytwarza specyficzną mgiełkę. Ponieważ liquidy mogą być sprzedawane jedynie w małych pojemnościach, co nierzadko utrudnia komfortowe wapowanie użytkownikom elektronicznego papierosa, producenci wpadli na pomysł, aby można było je sporządzać samodzielnie. Właśnie po to jest baza do e-papierosa, która stanowi jeden z podstawowych składników kompletnego liquidu. 

Baza z nikotyną i beznikotynowa

E-papieros wcale nie musi być niezdrowy, ponieważ można korzystać z liquidu bez zawartości nikotyny. Wtedy świetnie sprawdza się po prostu w ramach odprężenia i nie wywołuje stanu uzależnienia. Jednym słowem, palenie e-papierosów bez nikotyny nie wpływa negatywnie na zdrowie, jest bezpieczne i nie prowadzi do nałogu. Między innymi dlatego papierosy elektroniczne szybko zaczęły stanowić konkretną konkurencję dla tradycyjnych “fajek”. Dzisiaj palenie śmierdzących papierosów nie jest modne, ani zdrowe, jest wręcz passe. E-papierosy stanowią dla nich doskonałą alternatywę, a dym wygenerowany z urządzenia ma wręcz przyjemny aromat.

Aby stworzyć własny liquid, niezbędna jest między innymi baza. Na rynku dostępne są te z nikotyną, jednak coraz więcej osób stawia na bazy beznikotynowe, które można nabyć między innymi na https://premixowo.pl/Bazy-elektroniczne-papierosy. Pamiętaj jednak, że sama baza nie zastąpi liquidu, należy dodać do niej jeszcze inne składniki. 

Czym jest premix?

Premix to kolejny składnik samodzielnie stworzonego liquidu. To właśnie premix daje pożądany smak i aromat podczas wapowania e-papierosa. Wybierać można pośród szerokiej oferty rozmaitych smaków i aromatów, od tych słodkich, poprzez intensywne niczym perfumy, na kwiatowych i delikatnych kończąc. Największą popularnością wśród użytkowników e-papierosów cieszą się premixy owocowe i z kwiatową nutą, które z beznikotynową bazą pozwalają wapować w pełnym komforcie. 

Po co tworzyć własne liquidy?

Zastanawiasz się, po co właściwie tracić czas, aby robić własne liquidy, skoro producenci gotowych wyrobów do papierosów elektronicznych oferują ich tak ogromny wybór? Odpowiedź jest prosta. 

Okazuje się, że samodzielnie zrobione liquidy mogą być idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb osoby, która wapuje. To ona miesza premix z bazą, sporządzając liquid o odpowiednim stężeniu, smaku oraz aromacie. 

Warto podkreślić, że robienie swoich liquidów jest znacznie tańsze, niż nabywanie gotowych liquidów. Gotowe płyny do e-papierosów sprzedawane są w małych pojemnościach, przez co generowany jest ciągły problem z ich dostępnością. Kupując bazę i premix udaje się zaś stworzyć znacznie większą ilość niezbędnego do wapowania liquidu. Wygoda i oszczędności finansowe z tego tytułu mogą być naprawdę spore, w skali miesiąca to przynajmniej kilkadziesiąt złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here