W jaki sposób zrobić liquid?

Choć palenie zwykłych papierosów powoli wychodzi z mody, coraz większym zainteresowaniem cieszą się papierosy elektryczne. Korzystanie z e-papierosów może być bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Dzięki temu uda nam się zaoszczędzić nawet do 300 złotych w skali miesiąca. Papierosy elektryczne to dobry sposób na oszczędzanie o ile nie korzystamy z gotowych liquidów. Używając fabrycznie przygotowanych olejków, koszty użytkowania e-papierosów będą niewiele tańsze od palenia zwykłych papierosów. Zatem pojawia się pytanie – jak zrobić liquid i zacząć oszczędzać konkretne kwoty?

Jest wiele sposób na przygotowanie własnego liquidu, jednak najprostszym i zarazem najczęściej stosowanym jest ten opisany poniżej. Musimy pamiętać o tym, że podczas mieszania olejków, najważniejsze jest zachowanie proporcji. Dobrze jest też dowiedzieć się do jakich liquidów przystosowana jest nasza grzałka. I choć na rynku e-papierosów grzałek jest naprawdę dużo, to gęstości liquidów są tylko dwie. Mianowicie jest to proporcja 70:30, gdzie znajdzie się więcej glikolu propylowego oraz proporcja 50:50, w której mamy więcej gliceryny roślinnej.

Nie wszystkie grzałki są przystosowane do palenia rzadszych olejków, czyli 70:30. Jednak co daje nam palenie liquidów w takiej proporcji? Użytkownicy tych olejków odkryją znacznie lepsze doznania smakowe, gdyż taka proporcja pozwala na lepsze oddanie smaku liquidu. Jednakże należy pamiętać o tym, że rzadkie liquidy w głównej mierze przeznaczone są do stosowania na modach i boxach, sporadycznie na lepszych vape penach.

Użytkownicy vape penów, tak zwanych „patyków”, powinni skupić się na liquidach w proporcji 50:50. Są to olejki gęstsze, które pozwalają użytkownikom cieszyć się większą ilością dymu, tzw. „chmurą”, jednocześnie nie oddając smaku tak dobrze jak olejki 70:30.

Skoro już znamy wady i zalety oraz zastosowanie poszczególnych liquidów, warto byłoby wspomnieć czego będziemy potrzebowali, by samodzielnie przygotować olejki. Na pewno nie obejdziemy się bez aromatu o ulubionym smaku, bazy (36 mg nikotyny), gliceryny, glikolu, buteleczki 10 ml oraz strzykawki, najlepiej z przedziałem 0,1 ml.
Gliceryna i glikol dobrej jakości są dostępne w sklepach dla vaperów.

Gęstość liquidu będzie zależała od tego jaką bazę wybierzemy. Najczęściej kupowaną bazą jest oczywiście ta o zawartości 70 ml glikolu i 30 ml gliceryny na 100 ml bazy. Jeśli nasza grzałka przystosowana jest do gęstszych liqidów, najlepiej zaopatrzyć się w bazę 50:50.

Następnie w takich samych proporcjach należy wymieszać glikol z gliceryną i rozcieńczać bazę w celu uzyskania odpowiedniej mocy. Jeśli dodamy 10 mililitrów bazy o zerowym stężeniu nikotyny do bazy 36 miligramów to otrzymamy bazę o zawartości 18 miligramów nikotyny i tak dalej.

Dalej do uzyskanej mieszanki należy dodać aromat. Jednak zanim to zrobimy, ważne jest, aby sprawdzić ile kropel potrzebuje wybrany przez nas aromat do uzyskania pełnej mocy. Jednym wystarczy 5 kropel, a innym 15 na 10 ml.

Tak przygotowany liquid dokładnie mieszamy, energicznie potrząsając buteleczką. Przed zalaniem powinniśmy odstawić go w zacienione miejsce i odczekać aż poszczególne składniki połączą się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here