Czym się kierować przy wyborze obrączek ślubnych

Nieodłączny element przygotowań do ślubu do zakup obrączek. Noszone przez małżonków są symbolem małżeńskiej przysięgi, miłości, oddania i wierności. Warto zadbać o to, by były eleganckie i przez lata dobrze się prezentowały. Czym się kierować przy wyborze obrączek, by podjąć dobrą decyzję?

Obrączki ślubne – biżuteria jedyna w swoim rodzaju

Pierścionek zaręczynowy czy obrączka to biżuteria, która prezentuje szczególną wartość sentymentalną. To nie zwykła błyskotka, która ma podkreślić urodę, ale przede wszystkim symbol miłości. Warto podkreślić tę wyjątkowość, wybierając piękne i szlachetne pierścionki, którymi młoda para wymieni się w dniu ślubu. Rozglądając się za obrączkami ślubnymi, trzeba pamiętać, że te będą noszone przez wiele lat. Muszą być trwałe, ale i mieć raczej klasyczną, ponadczasową formę, która z czasem się nie znudzi. Niewskazane są ekstrawagancja czy chwilowe mody. Najlepiej zaufać swojemu gustowi i postawić na coś, co narzeczonym zawsze się podobało.

Kiedy kupić i jak wybrać obrączki?

I wybór obrączek, i ich wytworzenie to coś, co może zająć trochę czasu, dlatego za poszukiwania lepiej zabrać się ze sporym wyprzedzeniem. W ten sposób można oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów na finiszu przygotowań do ślubu. Obrączki będą gotowe czekać na wielki dzień, a w razie problemów z rozmiarem będzie czas na drobne poprawki. Do jubilera najlepiej wybrać się nawet pół roku przed datą ślubu.Wybierając obrączki ślubne, trzeba postawić na wytrzymały materiał: srebro, a jeszcze lepiej złoto lub platynę, które są wyjątkowo odporne na zarysowania i niezwykle ponadczasowe. W kwestii stylu, narzeczeni muszą znaleźć dobre dla nich obu rozwiązanie: jedyni postawią na klasykę, inni na minimalizm, jeszcze inni na obrączki z efektownym zdobieniem czy nietypową formą.

Jak spersonalizować ślubne obrączki?

Aby obrączki były jeszcze bardziej wyjątkowe, można dodać im niepowtarzalności, decydując się na personalizację. Najpopularniejszy sposób to grawer po wewnętrznej stronie pierścienia: data poznania, data ślubu, imię drugiej połówki czy inny ważny symbol. Wiele par decyduje się także na dwie różne, ale korespondujące ze sobą obrączki: najczęściej klasyczną dla mężczyzny i z subtelnym zdobieniem w postaci cyrkonii czy ozdobnego kamienia dla kobiety. To dobry sposób na to, aby jedna i druga strona mogła wybrać obrączkę, która w pełni jej się podoba.

Obrączki ślubne znajdziesz w Salonie jubilerskim LARU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here