Fototapeta do pokoju młodzieżowego

Aranżacja pokoju nastolatka wiele mówi o jego osobowości, zainteresowaniach i pasjach. Warto pomóc mu wyrazić swoją indywidualność, wybierając z nim unikalną dekorację ścienną w postaci modnej fototapety (KLIK). Przy tak szerokim wachlarzu wyboru każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Wystrój prywatnej przestrzeni młodego człowieka jest dla niego niezwykle istotna. Fototapety młodzieżowe będą w jego przypadku strzałem w dziesiątkę. Pozwalają na szybkie odmienienie dotychczasowej aranżacji, nadając jej nowego charakteru. Nastolatki nie lubią nudy, dlatego taka kolorowa fototapeta będzie mile widzianym dodatkiem.

Jaką wybrać fototapetę do pokoju nastolatka?

Pokój nastolatka nie musi być nudny. Warto ożywić go za pomocą ciekawej fototapety 3d. Przy jej wyborze należy mieć na uwadze indywidualne preferencje lokatora pokoju. Ostateczna decyzja powinna należeć właśnie do niego, jeśli ma być on w pełni zadowolony ze swojej nowej dekoracji ściennej. Inne potrzeby i preferencje mają nastoletnie dziewczęta niż chłopcy. Młodzież stawia zwykle na nowoczesne wzornictwo. Mile wdziane są kontrastowe zestawienia i wyraziste akcenty. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić ze wzorzystością i intensywnością kolorów, co przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego. Zbyt jaskrawe barwy typu czerwień może działać niekorzystnie w dłuższej perspektywie czasu. Może być zbyt pobudzająca w przypadku wielkoformatowej fototapety na ścianie. Jak najbardziej sprawdzą się za to czerwone dodatki, które ożywią wnętrze. Klasycznym rozwiązaniem będzie połączenie bieli i czerni albo ciemnej szarości. Nastolatkowie bardzo lubią fototapety nawiązujące do sztuki ulicznej w postaci graffiti i murali. Dobrym wyborem będzie fototapeta nawiązująca do tego, czym się młoda osoba szczególnie interesuje. Może to być muzyka, sport itd.

fototapety z napisami

Popularne wśród nastolatków są fototapety z napisami. Mogą one zawierać nazwy miast, konkretne sentencje. Sporym uznaniem cieszy się styl hipisowski, gdzie prym wiodą przeróżne barwy i nawiązanie do natury. Jest to świetna opcja dla dziecka, które ma duszę artystyczną. Kolorowa fototapeta pobudza wyobraźnię i sprzyja kreatywnej pracy, co w pokoju uczącego się dziecka świetnie się sprawdza. Nie brakuje też nowoczesnych fototapet o geometrycznych kształtach, tworzących ciekawe wzornictwo. Dekoracja ścienna może być jeszcze bardziej praktyczna, jeśli będzie czegoś uczyła. Przykładem są fototapety przedstawiające zabytki, mapę świata czy poszczególnych państw.

Coś dla chłopca i młodej damy

Godnymi polecenia fototapetami młodzieżowymi dla dziewczyn są te w delikatnych, pastelowych kolorach. Mile widziane wśród nastolatek są dekoracje ścienne zainspirowane modą i nawiązujące do sztuki pałacowej. Wszystko zależy od zainteresowań i pasji młodej damy. Lubiane są też motywy zwierzęce i florystyczne. W pokojach nastolatek najczęściej prym wiodą pastelowe kolory, ale bardziej buntownicze dziewczyny lubią mocniejsze barwy w postaci czerwieni i czerni, w zestawieniu z bielą. Chłopcy preferują fototapety nawiązujące do motoryzacji, sportu, muzyki i filmu. Dominującymi kolorami są zielenie i błękitny oraz czerwone akcenty. Setki propozycji z motywami młodzieżowymi można znaleźć w sklepie internetowym Foteks.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here