Jak zarobić na blogu?

W dzisiejszych czasach wszyscy szukamy różnych metod pozwalających nam na zarabianie pieniędzy. Prędzej czy później zauważamy, że tylko ci ludzie, którzy kombinują i niejednokrotnie podejmują ryzyko w swoim życiu zawodowym, mogą zarabiać prawdziwe pieniądze. Dostrzegamy spory potencjał w samym Internecie i gdy dowiadujemy się, że niektórzy z naszych znajomych wykonują prace zdalne i dzięki nim uzyskują dodatkowe źródło dochodów, sami chcemy się ich podjąć. W tym celu możemy zdecydować się na założenie własnego bloga internetowego. A jak zarobić na blogu? Czy rzeczywiście na samym tworzeniu takiej strony możemy czerpać jakiekolwiek korzyści finansowe?

Oczywiście wszystko będzie zależeć od popularności naszego bloga. Zarabiamy bowiem na różnych związanych z nim elementach – na samych wyświetleniach, odsłonach umieszczanych na nim reklam czy współpracach z różnymi firmami. Zanim jednak skupimy się na samym zarabianiu, postarajmy się założyć atrakcyjną i wartościową stronę. Jeżeli od samego początku będziemy tworzyć ją z myślą o pieniądzach, prawdopodobnie szybko zrezygnujemy z kontynuowania swoich działań i już po paru tygodniach całkowicie się do nich zniechęcimy. Bo blogowanie wbrew pozorom nie jest proste. Na taką stronę trzeba poświęcać ogromną ilość swojego wolnego czasu. Samo jej tworzenie zajmie nam przynajmniej kilka ładnych dni, a potem będziemy musieli skupiać się na samym dbaniu o wizualne aspekty portalu oraz o znajdujące się na nim treści. Przynajmniej dwa razy w tygodniu musimy opublikować nowy post na blogu, aby nasi czytelnicy mogli coś na nim robić i się nim nie znudzili. Nie jest to praca prosta, ale może dać nam sporo satysfakcji.

Nie podchodźmy zatem do blogowania jak do szansy na zarobienie dodatkowych pieniędzy, bo takie myślenie dyskwalifikuje nas już na starcie. Stwórzmy taką stronę internetową, którą będziemy prowadzić z pasją i przyjemnością. Jeśli na co dzień interesuje nas przede wszystkim kino i potrafimy bez trudu wymienić wielu swoich ulubionych aktorów, a podczas rozmów dotyczących filmów zawsze jesteśmy najaktywniejsi, błędem byłoby tworzenie bloga poświęconego modzie czy urodzie. Mimo iż te dwie dziedziny są zdecydowanie na topie i zajmujące się nimi strony raczej nie narzekają na brak wyświetleń, to gdy zaczniemy tworzyć wpisy, które nas samych nie będą ciekawić, Internauci od razu to dostrzegą. Musimy zaproponować im coś innego – coś, na czym rzeczywiście się znamy i o czym potrafimy opowiadać całymi długimi godzinami. Skoro w naszym przypadku jest to kino, powiążmy z nim swojego pierwszego bloga i publikujmy na nim recenzje filmów lub nasze subiektywne opinie dotyczące bajek bądź seriali.

Dopiero gdy nasz blog stanie się nieco bardziej popularny i codziennie dostrzeżemy wrastającą ilość jego wyświetleń, będziemy mogli zastanowić się nad tym, jak zarobić na blogu. Umieszczając na nim reklamy, możemy zarabiać pieniądze na ich wyświetleniach, choć nie będą to jakoś zabójczo wysokie sumy. Jedynie współprace z zewnętrznymi firmami mogą rzeczywiście zauważalnie wpłynąć na naszą sytuację finansową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here