masaż bańką chińską
fot. pexels.com

Masaż chińską bańką to świetny sposób na pozbycie się cellulitu. Wykorzystuje on metodę próżniowego zasysania skóry oraz tkanek, które się pod nią znajdują. Poprawia ukrwienie skóry, a także zmniejsza rozstępy. Jak go wykonać w domu?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/masaz-brzucha-chinska-banka/

Masaż bańką

Masaż bańką można wykonywać w wielu celach, np.: chcąc się pozbyć cellulitu. Pomoże on wymodelować sylwetkę i ujędrnić skórę. Domowy masaż działa również bardzo skutecznie i szybko, a efekty z jego wykonania możesz zobaczyć już po kilku zabiegach.

Chcąc wykonać masaż bańką chińską musisz je zakupić w aptece, ich koszt nie jest wysoki, bo zaledwie 20-30 zł. W zestawie znajdziesz cztery bańki chińskie, które pomogą ci wykonać masaż.

Jak wykonać masaż?

Zanim wykonasz masaż powinnaś oczyścić ciało, a więc najlepiej wziąć prysznic. W miejsca, które chcesz poddać masażowi, wmasuj oliwkę, która posiada aktywne działanie np.: antycellulitowe. Nałożenie oliwki ułatwi ci przesuwanie bańki po skórze.

Następnie dopasuj rozmiar bańki do miejsca, w którym chcesz ją zastosować oraz do wielkości swojej dłoni. Musisz ją wygodnie, a także stanowczo trzymać, gdyż ten zabieg jest dość intensywny.

Bańkę musisz podgrzać w wodzie, najlepiej do czterdziestu stopni Celsjusza. Zanurz ją w całości w ciepłej wodzie, a następnie wyciągnij i szybko osusz.

Bańkę musisz przyłożyć do skóry tak, aby ją zassała. Przystaw ją więc do wybranego punktu na swoim ciele, a następnie dociśnij dwoma kciukami jej wierzchołek i przyciśnij do ciała. Wówczas podciśnienie, które się wytworzy w bańce pozwoli na przyssanie się jej do skóry. Z początku masaż może nie sprawiać ci przyjemności i być bolesnym, więc dlatego zawsze warto zaczynać od mniejszej bańki i stopniowo przechodzić do większej.

Masaż każdej partii twojego ciała powinien trwać minimum piętnaście minut, a maksimum trzydzieści. Powinnaś go wykonywać w odstępie 2-3 dniowym.

Przeczytaj też: http://www.modelato.pl/skarpetki-zluszczajace/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here