Okna do łazienki

Bywa, że okna do łazienek budzą pewne kontrowersje, bo jak zachować pełną intymność w tym newralgicznym pomieszczeniu. Wpływają na to zarówno przyzwyczajenia, jak i gęstość zabudowy w wielu miejscowościach. Warto jednak znać zalety takiego rozwiązania nim się z niego zrezygnuje.

Kilka powodów by mieć okno w łazience

W artykułach o wykończeniu wnętrz często spotkać można obiecujące wizualizacje obszernych łazienek z wielkim oknem obok wanny pokazującym widok na lasy, pola lub góry. Taki łazienka kusi, ale jednak bardzo niewiele osób będzie miało szczęście by budować dom w tak oddalonym od zabudowań miejscu by mieć gwarancję takich widoków.

Okna do łazienek maja jednak wiele praktycznych zalet, które są równie istotne jak widok podczas kąpieli. Przede wszystkim pozwalają o wiele lepiej wietrzyć pomieszczenie. Dzięki temu nie trzeba się obawiać problemów z wilgocią. Łatwiej też regulować temperaturę w łazience – po gorącej kąpieli otwarte okno nie tylko pozwoli pozbyć się pary, ale i zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniu.

Czy okno do łazienki musi być duże?

Projektanci często umieszczają okna na pół ściany. Takie rozwiązanie w domu budowanym w leśnej głuszy ma sens, w mieście może wręcz powodować dyskomfort. Okna do łazienki nie muszą być aż tak duże, choć ich rozmiar powinien być dostosowany do kubatury pomieszczenia.

W gęstej zabudowie lepiej sprawdzą się niewielkie okno umieszczone wysoko, tuż pod sufitem. W nowoczesnych aranżacjach sprawdzają się też podłużne, wysokie okna tuż przy strefie z umywalkami, umieszczone tak by reszta łazienki była niemal niewidoczna z zewnątrz.

W mieszkaniach na poddaszu świetnie sprawdzają się okna dachowe. Jeśli w pobliżu nie ma wyższych budynków mogą być one naprawdę duże, nawet jeśli w planach nie ma montażu rolet.

Okna do łazienki tylko z odpowiednimi parametrami

Kupując okna do domu warto pochylić się nad ich parametrami izolacyjnymi. Wysokie parametry w tym względzie gwarantują nam energooszczędność oraz większy komfort termiczny w pomieszczeniach. A jest on szczególnie ważny w łazience. Właśnie dlatego szczególnie na oknach do łazienki nie warto oszczędzać.

Przy zakupie tego typu okien warto też zwracać uwagę na jakość, a zwłaszcza na odporność na wilgoć. Ona z plastiku czy aluminium co do zasady będą dobre, jednak wybierając ramy drewniane trzeba się upewnić czy są one fabrycznie odpowiednio zabezpieczona, a później odpowiednio je konserwować.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna do łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here