Piękne paznokcie

Niemal każda kobieta marzy o tym, by mieć piękne, zadbane paznokcie. Panie starają się zapewniać sobie ten komfort na różne sposoby. Jednym z nich są zakupy w drogerii, bowiem w sklepach tego rodzaju można znaleźć mnóstwo artykułów przydatnych podczas stylizacji paznokci. Niektóre z nich to produkty profesjonalne, używane nawet przez profesjonalne stylistki paznokci, które dbaniem i dłonie zajmują się zawodowo. W kwestii zakupu takich kosmetyków bardzo pomocne są również sklepy internetowe, w których znajdziemy nie tylko profesjonalne lakiery i żele do paznokci, ale także sprzęty elektroniczne, jak lampy do utwardzania lakieru czy frezarki. Ponadto sprzedawcy oferują również zainteresowanym szeroki wachlarz produktów do zdobienia paznokci – między innymi różnego rodzaju brokaty czy pyłki (do wcierania w pokrytą lakierem hybrydowym płytkę paznokcia), kryształki, które zamocować można na paznokciu przy pomocy kleju do tipsów, naklejki wodne czy specjalne blaszki do odbijania stempelków.

W drogeriach możemy również znaleźć mnóstwo tradycyjnych, zwykłych lakierów do paznokci. Wiele kobiet pozostaje wiernych tej opcji. Dlaczego? Po pierwsze – nie niszczą one naturalnej płytki paznokcia tak, jak robi to lakiery hybrydowy. Po drugie – producenci oferują o wiele szerszy wachlarz tradycyjnych lakierów niż tych hybrydowych. I po trzecie – eliminują one problem pod tytułem „jak ściągnąć żel z paznokci”, z którym musi się zmierzyć każda kobieta z przedłużanymi paznokciami i manicurem hybrydowym. Zwykły lakier możemy bowiem bez problemu zmyć za pomocą zwyczajnego zmywacza do paznokci dostępnego nie tylko w każdej drogerii, ale i nawet większości sklepów spożywczych. Nie potrzebujemy do tego celu ani acetonu, ani frezarki, które niezbędne są w przypadku pozbywania się hybrydy lub przedłużanych paznokci żelowych. Jest to więc o wiele wygodniejsza opcja. Do tego z pomocą tradycyjnego lakieru do paznokci możemy uzyskać zachwycający manicure w zaledwie kilka minut – oszczędzamy więc zarówno czas (nie musimy spędzać kilku godzin w gabinecie kosmetycznym stylistki paznokci), jak i pieniądze, bowiem zwykły lakier jest z całą pewnością kilka razy tańszy niż ten hybrydowy, nie wspominając już nawet o cenie wizyty w gabinecie kosmetycznym.

Prócz zadbanych, ładnych paznokci należy pamiętać o jeszcze jednym elemencie, który jest równie ważny, a mianowicie o skórze dłoni. Jako iż jest ona bardzo delikatna, musimy zawsze pamiętać o odpowiedniej jej ochronie, a już szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Właśnie wtedy skóra jest bowiem najbardziej podatna na przesuszenie, pękanie, pierzchnięcie. Jak sobie z tym radzić? Naszymi ogromnymi sprzymierzeńcami będą z całą pewnością ciepłe rękawiczki oraz mocno nawilżający krem do rąk, najlepiej taki, który jest bogaty w różnego rodzaju olejki pielęgnacyjne oraz inne składniki odżywcze. Pamiętajmy bowiem, że nawet najbardziej starannie pomalowane paznokcie, i to w dodatku lakierem w najmodniejszym kolorze tego sezonu nie będą się dobrze prezentować w oprawie suchych, popękanych dłoni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here