Bezpieczeństwo w mediach społecznościowych, czyli czy możemy ustrzec się przed włamaniem na facebooka

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość społeczeństwa ma konto chociaż na jednym z portali mediów społecznościowych. Najpopularniejsze media społecznościowe, to facebook, twitter i instagram. W Polsce ponad dekadę temu niezwykle popularna była jeszcze nasza klasa. Obecnie w Polsce króluje jeszcze facebook.

Facebook, to portal typu social media. Jego użytkownicy mogą się ze sobą kontaktować wysyłając wiadomości, komentując sobie posty, zdjęcia czy filmiki. Na fb zaprasza i dostajesz zaproszenia od znajomych. Najlepiej, abyś znał osoby, które masz w znajomych, aby jacyś fikcyjni znajomi nie spamowali Tobie reklamami. Na tym portalu możesz także lajkować fanpage swoich ulubionych marek, zespołów, aktorów czy filmów. Możesz tworzyć także specjalne wydarzenia, a nawet zbiórki pieniędzy na cele charytatywne.
Czasami użytkownicy portalu zastanawiają jak sie włamać na fb swojego znajomego albo dziewczny/chłopaka, która/który im się podoba. Czasami zagorzali fani jakiegoś zespołu muzycznego zastanawiają jak sie włamać na fb swoich idoli. Oczywiście lepiej tego nie robić, bo to niedozwolone i nielegalne i sami poszkodowani jak dowiedzą się co zrobiliśmy mogą mieć do nas żal.
Oczywiście znajdą się osoby, które będą szukały informacji jak sie włamać na fb w internecie na różnych forach albo będą wśród znajomych czy nie wiedzą jak sie włamać na fb albo instagrama. Pewnie w końcu znajdą jakiś sposób. Najłatwiejszy, to oczywiście poznanie hasła i mejla, czyli danych, którymi loguje się dany użytkownik w portalu społecznościowym. Zdarzają się osoby, które na hasła do swojego facebooka, instagrama albo twittera wybierają swoje imię, datę urodzenia albo nazwę swojego ukochanego zwierzaka. Takie osoby są najbardziej narażone na włamanie do ich konta, ponieważ mają bardzo proste i banalne hasła. Hasło powinno być skomplikowane. Powinno składać się z różnych liter, liczb, znaków, które nie są ze sobą w żaden sposób powiązany, a już na pewno nie mogą być powiązane z autorem tego hasła. Jeżeli tak będziesz podchodził do tworzenia hasła, to nawet wiedząc jak sie włamać na fb kto będzie miał problem.
Bardzo duża część użytkowników portali społecznościowych trzyma na nich swoje ważne dane i informacje na swój temat nie zważając na to, że istnieją ludzie, którzy wiedzą jak sie włamać na fb i mogą włamać się i do nas. Niestety ludzie myślą, że ich takie problemy nie dotyczą i na pewno żaden haker się do nich włamie, bo i po co skoro nie są żadną ważną firmą czy bankiem, tylko zwykłym użytkownikiem facebooka albo twittera. Takie rozumowanie, to bardzo duży błąd. Każdy może być narażony na atak hakera.
Wiedząc już, że istnieją sposoby jak sie włamać na fb, a także wiedząc, że istnieją osoby, które wiedzą jak sie włamać na fb albo instagrama powinniśmy uważać, a przede wszystkim powinniśmy tworzyć silne hasła zabezpieczające. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo w internecie jest najważniejsze i powinniśmy szczególnie uważać na to co publikujemy i wysyłamy poprzez media społecznościowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here