Chcesz zostać krytykiem filmowym? Naucz się pisać recenzje!

Większość ludzi uwielbia spędzać czas wolny oglądając filmy i seriale. Nieważne czy są fanami ambitnego kina czy wolą typowe filmy komediowe albo sensacyjne, które służą widocznie do rozrywki aniżeli głębszej refleksji. Wszystkie te osoby łączy fakt, że lubią oceniać komentować, to co właśnie oglądają. Niektórzy z nich zastanawiają się jak pisać recenzje, to może założyliby bloga filmowego albo zostali profesjonalnymi krytykami filmowymi.

No właśnie jak pisać recenzje filmu albo serialu? Trzeba na pewno obejrzeć daną produkcję. Niektórzy przed napisaniem recenzji lubią nawet dwukrotnie obejrzeć dany film albo serial. Jednak profesjonalni krytycy nie mają na to czasu, więc taki sposób zalecany jest osobom, które dopiero zaczynają pisać swoje własne opinie o produkcjach, które obejrzeli.
Jeżeli wiesz jak pisać recenzje wiesz doskonale, że musisz zawrzeć w niej krótki opis i charakterystykę głównego bohatera. Czym kierował się i co motywowało do takich, a nie innych działań. Warto także opisać jak wygląda świat przedstawiony. Na czym reżyser i scenarzysta skupili się w danym filmie. W jaki pracuje kamera, jak kadrowane są poszczególne sceny. Także jak budowane jest napięcie w filmie. Do jakich zabiegów jest używana muzyka w filmie i jaka muzyka, piosenki zostały użyte w produkcji. Także ocena gry aktorskiej jest kluczowym elementem recenzji. Czy obsada została dobrze dobrana. Czy aktorzy dobrze zbudowali swoje postacie. Czy klimat filmu i realia są odpowiednio ukazane. W recenzji możesz ocenić także długość filmy, jakość ścieżki dźwiękowej, a także scenografię i charakteryzację. Twoja recenzja. Twoja decyzja.
Możesz skorzystać z profesjonalnych warsztatów pisarskich dla początkujących pisarzy, dziennikarzy i krytyków, gdzie nauczysz się między innymi jak pisać recenzje i inne formy tekstowe. Bardzo przydatne i praktyczne warsztaty dla osób, które myślą poważnie o zostaniu krytykiem filmowym.
Informacji jak pisać recenzje możesz szukać także w internecie na stronach internetowych oraz forach zrzeszających amatorów kina i świata filmu. W takich miejscach znajdziesz wiele przydatnych porad i informacji jak pisać recenzje w sposób poprawny i czytelny.
W momencie kiedy będziesz już pewny jak pisać recenzje filmowe albo seriale spróbuj napisać recenzję swojego ulubionego dzieła. Możesz także spróbować napisać recenzję jakiegoś bardzo popularnego filmu, np. Gwiezdne Wojny i Mroczne Widmo albo popularnego serialu, np. Stranger Things albo Gra o Tron. Pisząc o czymś doskonale znanym znajdziesz łatwiej osoby, które chętnie przeczytają Twoje pierwsze recenzje. Być może za kilka lat będziesz mógł pisać o samych niszowych produkcjach, a czytelnicy i kinomani i tak będą chcieli czytać Twoje opinie i zachęcisz kogoś do obejrzenia czegoś nowego.
Będziesz mógł także samemu prowadzić warsztaty pisarskie jak pisać recenzje i dzięki temu będziesz uczył pokolenia nowych krytyków filmowych. Wydaje się, to bardzo optymistyczna droga Twojej kariery, ale tak trzeba podchodzić do życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here