tanie rośliny

Rośliny to wspaniały i prosty sposób na dekoracje do mieszkania. Wiele osób twierdzi, że urządzenie przestrzeni bez odrobiny zieleni jest wręcz niemożliwe. Kwiaty doniczkowe potrafią jednak kosztować sporą sumę pieniędzy. Jak nie wydać na nie majątku? Kupowanie roślin jest trudne i ciężkie, zwłaszcza dla osób niedoświadczonych. Często w sklepach znajdziemy kwiat, który nam się podoba, jednak po zobaczeniu ceny odkładamy go z powrotem na półkę. Wynika to nie tylko z dużych kosztów, ale także i naszej niewiedzy.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/gdzie-tanio-kupic-rosliny/

Gdzie tanio kupić rośliny?

Rośliny we wnętrzach służą nie tylko jako estetyczny dodatek, ale także darmowy oczyszczacz powietrza. Aby wszystko tworzyło spójną całość poza kwiatem, potrzebujemy też doniczki, które dokładają nam kosztów. Osłonki możemy wykonać sami różnymi metodami, co pozwoli nam na zaoszczędzenie paręnaście lub nawet parędziesiąt złotych.

Jeśli więc chcemy zazielenić naszą przestrzeń warto znać odpowiedź na pytanie „Skąd jednak wziąć całe rośliny, tak aby nie wydać na nie fortuny?„. Istnieje kilka prostych i łatwych sposobów.

Przeceny w sklepach

Wiele dużych marketów w swojej ofercie ma rośliny. Jak każdy wie potrzebują one do prawidłowego rozwoju nie tylko wody, ale także i światła, którego zazwyczaj w sklepach brakuje. Wystawiony kwiat przez kilka dni czy tygodni, w zależności od rodzaju, jest w swojej standardowej cenie, a po tym czasie, gdy zaczyna lekko umierać, idzie na przecenę.

W tym momencie roślinę możemy zakupić za 50% jej wartości lub nawet mniej, a jedyne co musimy zrobić to przesadzić ją do nowej ziemi i postawić w odpowiednim dla niej miejscu. Nie każda roślina bowiem lubi stać w bezpośrednim świetle.

Rośliny chore i umierające

Niestety często roślinę możemy już kupić z lokatorami w doniczce.  Taki kwiat zazwyczaj jest mocno przeceniony, jako że istnieje ryzyko, że nie da się go już uratować lub zarazi inne rośliny, które stoją wokół.

Oczywiście jeśli czujecie się pewni i na siłach, taki egzemplarz można zakupić za grosze, a następnie poddać kwarantannie, psikać odpowiednimi preparatami i obserwować czy następuje poprawa. Tę metodę jednak polecamy tylko i wyłącznie ekspertom, ponieważ osoba początkująca czy niedoinformowana może nie tylko nie dać rady, ale też przez przypadek zarazić swoje inne, zdrowe rośliny.

Zobacz też: http://www.modelato.pl/plusy-i-minusy-posiadania-zwierzecia-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here