Instalacja Windows z nośnika USB - krok po kroku

Jeśli pragniesz zainstalować system Windows, ale nie masz napędu DVD, łatwo jest utworzyć rozruchowy dysk flash USB z – pendrive – odpowiednim nośnikiem instalacyjnym. Oto, jak zrobić to dla popularnych wersji Windows 10, 8 lub 7.

W tym przewodniku zrobimy prosty dysk USB, który działa tak jak instalacyjny dysk DVD i pozwala zainstalować jedną wersję systemu Windows. Dowiesz się jak zainstalować windows 7 z pendrive. Jeśli właśnie tego potrzebujesz, wystarczy, że będziesz stosował się do naszej niedługiej instrukcji.

Utwórz lub pobierz plik ISO dla nośnika instalacyjnego systemu Windows

Zanim będzie można budować dysk instalacyjny USB, nośniki instalacyjne Windows muszą być osiągalne jako plik ISO, czyli tzw. obraz płyty. Jeśli masz już instalacyjny dysk DVD, możesz go użyć do utworzenia pliku ISO za pomocą ImgBurn , poręcznego, małego, bezpłatnego narzędzia, które jest wspierane od lat. Jeśli nie masz instalacyjnego dysku DVD z systemem Windows, możesz pobrać pliki ISO dla systemu Windows 10, 8 lub 7 bezpośrednio z firmy Microsoft .
Do utworzenia instalatora potrzebny będzie również dysk flash o pojemności co najmniej 4 GB. Skopiuj wszystko, co chcesz, ale proces ten usunie go. Gdy masz już pamięć ISO i pamięć flash, możesz kontynuować.

Utwórz instalacyjny pendrive za pomocą narzędzia do pobierania Windows / DVD z systemu Windows

Po zapisaniu pliku ISO na komputerze kolejnym krokiem będzie ściągnięcie i zainstalowanie narzędzia do pobierania USB/DVD z systemu Windows . Opis na tej stronie, na stronie pobierania oraz na samym narzędziu dużo mówią o Windows 7, a nawet XP. Nie przejmuj się tym. Narzędzie działa dobrze na Windows 7, 8, a nawet 10.
Po zainstalowaniu narzędzia tworzenie napędu instalacyjnego USB jest dość prostym procesem. Uruchom narzędzie i pozwól mu wprowadzać zmiany na komputerze. Kliknij „Przeglądaj”, aby zlokalizować plik ISO systemu Windows, a następnie kliknij „Dalej”.

Na następnej stronie kliknij „urządzenie USB”. Narzędzie może również nagrać ISO na płytę DVD, jeśli potrzebujesz tej opcji.

Z menu rozwijanego wybierz napęd flash USB, którego chcesz użyć. Jeśli jeszcze go nie włożyłeś, zrób to teraz, a następnie kliknij przycisk Odśwież. Po wybraniu odpowiedniego napędu kliknij „Rozpocznij kopiowanie”.

Jeśli na dysku USB znajduje się coś, co już jest na nim, pojawi się ostrzeżenie, że zostanie sformatowany, a utracisz wszystkie dane zapisane na dysku. Dalej i kliknij „Erase USB Device”. Gdybyś zaczynał od nowo sformatowanego dysku USB, nie zobaczysz tego pouczenia.
Teraz musisz tylko odczekać, aż proces się zakończy, co zwykle zajmuje do 20 minut. Napęd zostanie sformatowany, a pliki skopiowane na dysk flash.

Po zakończeniu sprawy możesz zamknąć narzędzia do pobierania.
Jeśli spojrzysz na dysk flash w Eksploratorze plików Windows, będziesz mógł zobaczyć te same pliki, które zrobiłbyś, gdybyś otworzył płytę instalacyjną DVD.

Teraz, gdy masz już nośnikUSB do instalacji, możesz go użyć do uruchomienia komputera, na którym chcesz zainstalować system Windows. Być może trzeba pokombinować jeszcze z BIOSem na komputerze, aby umożliwić mu rozruch z USB lub zmienić kolejność rozruchu, aby najpierw uruchomił USB, przed dyskiem twardym. Możesz nawet używać dysku na komputerach, które nie obsługują rozruchu z USB , ale musisz zrobić dodatkowe czynności, aby utworzyć bootowalną płytę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here