Jak budować w Minecraft?

Minecraft jest grą rozchwytywaną przez szczególnie młodzież w wieku 8-13 lat jednakże gra ta ma miłośników również pośród starszych pokoleń, a nawet wśród dorosłych. Gra ta polega przede wszystkim na przetrwaniu w niebezpiecznym świecie zombi i szkieletów strzelających do nas z łuku. My jako gracze musimy przede wszystkim zbudować sobie schronienie wcześniej zdobywając na nie surowce i narzędzia. Schronienie to jednak nie jedyna rzecz, o którą powinniśmy zadbać. Minecraft jest grą próbującą odzwierciedlić w pewien sposób realne życie dlatego tak jak w realnym świecie tak i w świecie wirtualnym musimy coś jeść. Aby nie umrzeć z głodu gracz musi zapewnić sobie jedzenie w formie roślinnej (np jabłka, zboże, marchewki) lub zwierzęcej (ryby, mięso). Ta pierwsza forma wymaga założenia uprawy, a druga hodowli zwierząt lub długiego łowienia na pobliskim jeziorku.
Skoro już znamy mniej więcej podstawy tej gry warto zainteresować się tym jak zbudować dom w minecraft. Jako, że jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które gracz powinien zrobić to warto zadbać o to, by budowla ta była jak najładniejsza i przypominała bardziej dom naszych marzeń niż ruderę dla bezdomnych. Gra oferuje bardzo wiele bloków budulcowych w różnych formach, także przelewanie naszej kreatywności na ekran jest bardzo łatwe, choć oczywiście występują pewne ograniczenia i nie wszystko można w Minecrafcie zrobić. Jednakże czy sama kreatywność wystarczy? Tak na prawdę może być ona niewystarczająca szczególnie dla początkującego gracza. Przed rozpoczęciem budowy warto obejrzeć kilka filmów na youtube.com, gdzie bardziej doświadczeni budowniczy pokazują jakie tricki zastosować, aby domek był ładniejszy. Takie filmy są łatwo dostępne i nie potrzeba przeszukiwać sieci przez kilkadziesiąt minut, by je znaleźć.
Z takich podstawowych wskazówek można wymienić chociażby tworzenie głębi w ścianach poprzez budowanie ich (ścian) nie w jednej linii, a na przykład w trzech. Dodatkowo warto używać różnych bloków, a nie tylko jednego rodzaju. Bardzo często, szczególnie na serwerach multiplayer, można spotkać domy zbudowane tylko z jednego rodzaju drewna, a przecież jest ich w grze aż 6! Dzięki kombinacji i mieszaniu nie tylko różnych typów drewna, ale także kamienia, cegieł czy bloków dostępnych w innych wymiarach w tej grze można uzyskać zdecydowanie lepszy efekt. I to jest właśnie druga wskazówka – mieszanie różnych typów bloków. Budujmy tak, aby z łatwością było można oddzielić dach od ściany, a ściany od podłogi. Inaczej cała budowla zlewa się przez co nie wygląda korzystnie. Wystarczy przecież wyjrzeć za okno. Z pewnością nie znajdziemy domu, którego dach jest zbudowany z tego samego budulca co ściany! I chyba dotarliśmy do trzeciej propozycji w ulepszaniu naszych budowli w Minecrafcie. Niechaj nasze domy mają okna, przez które będziemy wyglądać na świat! Jest to najbanalniejsza wskazówka jednak bardzo często zapomina się o „dziurach” w ścianach. Zdecydowanie warto oświetlić wnętrza domów również naturalnym światłem, a dzięki temu nasza budowla będzie wyglądała estetyczniej również z zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here