Jak instalować modyfikacje do Minecrafta?

Minecraft w pierwszej testowej odsłonie debiutował w roku 2009. Od tego czas dorobił się milionów użytkowników rozsianych po całym świecie. Produkcja Mojang jest niezwykła. Do teraz ciężko znaleźć grę pozwalającą tak puścić wodzę fantazji. Minecraft zdobył popularność dzięki ogromnemu światu, który możemy modyfikować w praktycznie dowolny sposób, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Gra posiada także wiele trybów, które pozwalają umilić czas użytkownikowi na wiele setek godzin. Tryb multiplayer, z całą pewnością dołożył milowy kamień do sukcesu produkcji, pozwalając bawić się wraz ze znajomymi. Minecraft to także ogromna społeczność graczy, która idąc za swoją kreatywnością potrafi stworzyć praktycznie wszystko, właśnie dzięki community powstały setki serwerów i modów pozwalających cieszyć się rozgrywką jeszcze bardziej. Jak zainstalować mody do Minecrafta, aby móc wyciągnąć jeszcze więcej frajdy z zabawy?

Minecraft jest produkcją nieustannie rozwijaną. Posiada wiele wersji, które to zmieniają się z każdym patchem, ale sama gra pozostaje pięknie sześcienna. Dlatego należy zwrócić uwagę, że niektóre modyfikacje nie będą kompatybilne z każdą wersją gry, i musimy poszukać odpowiednika w wersji aktualnej.

Odpowiedzmy więc na pytanie: Jak zainstalować mody do Minecrafta?

1) Przed pierwszą instalacją modów, musimy wybrać wersję gry na jakiej chcemy mody instalować, uruchamiamy grę w tej wersji, czekamy na aktualizację i zamykamy okno.

2) Następnie musimy pobrać silnik obsługujący modyfikacje, nazywa się on Forge (https://files.minecraftforge.net/). Pobieramy wersję zgodną z naszą grą, i w formie Installer. Możliwe, że plik zostanie domyślnie potraktowany przez nas system jako archiwum, i będzie chciał otworzyć się jako biblioteka rar lub zip. W takim przypadku, musimy kliknąć prawym przyciskiem myszy w plik i otworzyć zgodnie z JAVA. Następnie wybieramy lokalizację naszego Minecrafta, i przechodzimy do instalacji.

3) Następnie przechodzimy w Start, i wpisujemy %appdata%. Przechodzimy do folderu .minecraft, a następnie do folderu mods. To właśnie w nim będziemy przechowywać pobrane modyfikacje. Jeżeli takiego folderu nie ma, uruchamiamy grę z profilem Forge.

4) Następnie przechodzimy do strony z modyfikacjami, jedną z popularniejszych stron jest (http://minecraftsix.com/). Na stronie poza samymi modyfikacjami mamy dostęp do wielu map stworzonych przez społeczność gry. Pobieramy interesującą nas modyfikację i zapisujemy w dogodnym miejscu. Mod może pobrać się spakowany (w formie rar lub zip). Jeżeli tak się stanie konieczne będzie otwarcie biblioteki i wypakowanie pliku. Wypakowany zawierać powinien rozszerzenie .jar, i dopiero w takiej formie możemy przenieść go do folderu .mods.

Pamiętajmy, że niektóre modyfikację gryzą się ze sobą, a wynikiem jest wyrzucanie gry. Jeżeli to nastąpi musimy usunąć moda powodującego kolizję. Jeżeli robimy to pierwszy raz, i namieszamy w plikach gry, najłatwiejszym sposobem jest usunięcie i ponowne zainstalowanie całego Minecrafta, jak widzisz instalacja modów nie jest taka trudna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here