Jak zrobić płot w grze Minecraft?

Minecraft to w tej chwili najpopularniejsza gra komputerowa, szczególnie wśród młodszych graczy. Gra jest z rodzaju survivalu. Rozgrywka polega na układaniu lub niszczeniu różnych obiektów, atakowaniu innych graczy, zbieraniu surowców czy wytwarzaniu przedmiotów. Świat jest otwarty, czyli pozwala na nieograniczoną eksplorację, co dodatkowo urozmaica rozgrywkę.
Cel gry nie jest jednoznaczny, ani sprecyzowany – należy jedynie przetrwać (stąd kategoria survival). Najważniejsze jest niszczenie i budowanie różnych obiektów (chociażby płotów, jak w tytule).
Estetyka gry jest aktualnie jedną z najbardziej charakterystycznych – który gracz nie kojarzy kwadratowych ludzików, zwierząt oraz wszystkich innych przedmiotów, które możemy znaleźć w świecie gry?

Jak już wcześniej wspomniano, gra oferuje nieograniczone możliwości tworzenia przeróżnych budowli. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Jeśli mamy ochotę zbudować dom – oczywiście mamy taką możliwość. Możemy zbudować również… płot.
Po co nam płot w Miceraft?
Odpowiedź jest bardzo łatwa – płot umożliwia nam dodatkową ochronę własnego domu (oczywiście tego w grze). Jeśli obawiamy się ataku ze strony innych graczy, należy zaopatrzyć się w taką budowlę.

Zatem jak zrobić płot w Minecraft?
Nic prostszego – aby zbudować płot, potrzebujemy jednego typu przedmiotu. Wystarczy jedynie sześć patyczków, żeby utworzyć jeden fragment płotku. Wymagane jest również posiadanie siekiery. Łączenie poszczególnych elementów występuje automatycznie, więc nie musimy się o to martwić. Istnieje jeszcze jedna metoda, jak zrobić płot w Minecraft – możemy go zrobić z desek i patyków.
Tak właśnie prezentuje się odpowiedź na pytanie, jak taką budowlę w grze Minecraft należy wykonać. Ułatwi to na pewno rozgrywkę graczom. Można nasz płot urozmaicić o furtkę, która posiada w grze również funkcję drzwi oraz, co interesujące, funkcję windy. Stworzenie windy jest możliwe dzięki temu, że furtka może być przesuwana przez tłoki.
Furtka przyda się jeszcze w momencie, w którym chcielibyśmy stworzyć tajemne przejścia (to kolejny element kreatywności i urozmaicenia rozgrywki). Na furtkę wystarczy nałożyć obraz – to metoda łatwiejsza. Jeśli ktoś chce zabawić się z metodą trudniejszą, brzmi ona następująco: należy na furtkę położyć dywan. Następnie dwie kratki nad furtką trzeba nałożyć jakikolwiek blok stały. W takiej sytuacji furtka stanie się niewidzialnym przejściem. Należy pamiętać o tym, że jeśli będzie zamknięta, nie da się przejść, ale gdy tylko ją otworzymy – niewidzialne przejście również będzie stało dla nas otworem.

Płotu nie musimy tworzyć jedynie w ramach próby ochrony swojego domostwa. Można również utworzyć chociażby zagrodę dla naszych zwierząt (gra oferuje przecież możliwość hodowania niezliczonej liczby zwierzaków). Płotek ochroni je przed nieprzyjaznymi graczami i innymi zwierzakami. Trzeba jednak pamiętać, że jeden gatunek zwierząt może uciec z naszej zagrody – kurczaki mogą przejść pod furtką, gdy jest ona postawiona na półbloku. Warto o tym pamiętać podczas gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here