Jak schudnąć w dwa tygodnie?

Jeśli celowo odszukałaś właśnie ten artykuł, zapewne już niedługo czeka się ważna impreza, uroczystość czy inna specjalna okazja, na której zamierzasz zaprezentować się jak najlepiej i pokazać innym swoją zabójczą, niesamowitą sylwetkę. Musisz oczywiście nad nią popracować, ale skoro nie masz zbyt wiele czasu, szukasz sposobu na to, jak schudnąć w 2 tygodnie. Zastanawiasz się nad zastosowaniem jednej z niskokalorycznych diet lub przetestowaniem popularnej diety dukana, aby tylko zrzucić chociażby tych kilka zbędnych kilogramów i móc wcisnąć się w sukienkę, którą ostatni raz miałaś na sobie jakieś kilka lat temu. Czy jednak w ogóle jest to możliwe? Czy szybkie odchudzanie będzie dobrym pomysłem na zadbanie o swój wygląd zewnętrzny?

Oczywiście gdybyś od tego momentu przeszła na dietę tysiąca kalorii, w ciągu dwóch tygodni mogłabyś zrzucić nawet kilka ładnych kilogramów. Nagły spadek wagi, do którego doszłoby w przeciągu pierwszych dwóch dni, od razu by cię zadowolił i zachęcił do trzymania się nowego jadłospisu. Pamiętaj jednak, że podczas odchudzania w pierwszej kolejności tracisz samą wodę. Nie pozbywasz się w żadnej mierze swojej tkanki tłuszczowej, a jedynie usuwasz namiar wody występującej tuż pod skórą. Zrzucone przez ciebie kilogramy nie są więc tłuszczem i nie sprawią, że twoja sylwetka nagle stanie się idealnie szczupła. Diety z dużym deficytem kalorycznym są natomiast nieodpowiednie dla twojego zdrowia – im dłużej się ich trzymasz, tym gorzej się czujesz i możesz nawet doprowadzić się do anemii. Zamiast usiłować schudnąć jak najwięcej kilogramów w ciągu dwóch tygodni, spróbuj przejść na zdrową i rozsądną dietę, dzięki której też na pewno zdążysz się wyszczuplisz, a przy okazji nie zafundujesz sobie dodatkowych skutków ubocznych. Tylko takie odchudzanie ma sens.

Zacznij więc zmieniać swoją codzienną dietę. Na te dwa tygodnie całkowicie zrezygnuj z jedzenia słodyczy, przetworzonych dań, chipsów, chrupek czy paluszków. Unikaj też napojów alkoholowych i jeśli zdarzy ci się otrzymać zaproszenie na imprezę, na której takie trunki będą pite w gigantycznych ilościach, postaraj się zawsze wybierać mniejsze zło, czyli np. czerwone wino. Możesz rozcieńczać je sobie z wodą, aby móc cały czas towarzyszyć innym uczestnikom imprezy w piciu, a jednocześnie nie dostarczać sobie pustych i niepotrzebnych kalorii. Wprowadź do swojej diety warzywa i owoce i to na nich opieraj wszystkie swoje posiłki. Jedz ograniczoną ilość węglowodanów, zastępując je wartościowym białkiem, które równie dobrze nasyca apetyt, a jest wchłanialne przez organizm jedynie w siedemdziesięciu procentach. Zacznij też więcej się ruszać! Sport to najlepszy i najprzyjemniejszy środek odchudzający.

Jak schudnąć w 2 tygodnie? Przede wszystkim zdaj sobie sprawę z tego, że w tak krótkim czasie na pewno nie uporasz się z wysoką nadwagą czy tym bardziej otyłością. Przechodząc na drastyczne i niskokaloryczne diety, fundujesz sobie jedynie efekt jojo, czyli po odchudzaniu twoje kilogramy ponownie wracają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here