moda

Tylko w teorii strój do ćwiczeń nie ma żadnego wpływu na efektywność treningu. W rzeczywistości jest przecież tak, że gdy masz na sobie i wygodne, i przy tym ładne ubrania oraz dodatkowe akcesoria czy modne sportowe buty, od razu czujesz się znacznie lepiej i zyskujesz sporą porcję motywacji do aktywniejszego działania. Komfort to jedno, ale na szczęście można go pogodzić ze stylową prezencją. Pomogą ci w tym zarówno klasyczne ubrania przystosowane do ćwiczeń fizycznych, jak i świetnie uzupełniające je damskie akcesoria.

Podstawowe porady

Bardzo możliwe, że jeśli to ma być twój pierwszy raz na siłowni, po prostu nie masz pojęcia, co na siebie założyć i w czym się na niej pojawić, aby nie wyglądać głupio i nie narazić się na nieprzychylne komentarze czy spojrzenia innych osób ćwiczących. Myśl tu jednak o sobie. To twój trening i to tobie ma być na nim wygodnie, swobodnie i dobrze. Teraz sportowe ubrania zachwycają swoimi nasyconymi barwami, niestandardowymi krojami, wycięciami i wzorami. Design robi wrażenie. Zamiast jednak koncentrować się wyłącznie na nim, lepiej pomyśl o tym, w jakim typie stroju będzie ci najwygodniej.

Aktualnie najmodniejsze są legginsy. To one królują w damskich stylizacjach do ćwiczeń i przeważnie z nimi spotkasz się u innych kobiet na siłowni. Jeżeli jednak póki co nie jesteś zadowolona z prezencji swoich nóg i nie lubisz ich podkreślać mocno obcisłymi spodniami, w legginsach nie będziesz czuć się zbyt dobrze. Zakładając je, sama odbierasz sobie szansę na skupieniu się na treningu. Będziesz myśleć tylko o tym, czy przypadkiem inni na ciebie nie spoglądają i nie widzą twoich fałdek albo czy jakimś cudem twoja koronkowa bielizna nie odznacza się pod elastycznym i ściskającym skórę materiałem. A co powiesz na dresy? One też są przecież świetne i mogą znakomicie wyglądać. Jeżeli chcesz, by delikatnie podkreśliły i wymodelowały one twoją sylwetkę, po prostu wybierz te z podwyższonym stanem i mocno zaciśnij je w talii, a następnie dobierz do nich krótszą koszulkę, która świetnie wpłynie na ogólne proporcje ciała.

Druga kwestia to tkanina. O ile na sportowe akcesoria, takie jak rękawiczki czy opaski, nie musisz wydawać przesadnie dużych pieniędzy, co znaczy, że mogą być one wykonane z nieco gorszych i tańszych materiałów, tak jednak ubrania oraz bielizna powinny cechować się dobrym wykonaniem. Za nie odpowie właśnie tkanina. A pomimo tego, iż bawełna uchodzi za jeden z lepszych i bardziej jakościowych materiałów, akurat w przypadku ubrań sportowych raczej niezbyt dobrze się sprawdza. Na ogół zbyt szybko chłonie wodę. Może więc się przepacać, a przez to i już w połowie treningu zacząć kleić się do ciała. O dziwo akurat w przypadku ubrań sportowych dużo bardziej poleca się materiały syntetyczne, czyli np. zwykły poliester. Sprawdź jeszcze, czy producent dodał do niego przynajmniej minimalną ilość elastanu. Dzięki takiej domieszce ubranie będzie bardziej elastyczne i samo dopasuje się do ciała, gwarantując i po prostu wysoki komfort.

Czy na siłowni warto wyglądać stylowo?

Niby nie jest to nic niezbędnego, bo przecież świetny i intensywny trening można wykonać nawet w starym szarym dresie, ale musisz wiedzieć, że twoje ogólne nastawienie i samopoczucie wyraźnie przekładają się na sposób ćwiczeń. Szybko to dostrzeżesz. Gdy akurat uda ci się stworzyć atrakcyjny i zarazem wygodny strój do ćwiczeń, od razu dasz z siebie na siłowni jeszcze więcej i bez trudu wykonasz nawet najcięższy trening. Dodatkową motywację może zapewnić ci nowa fajna bluzka albo para markowych adidasów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here