Reset telefonu

Każdy użytkownik telefonu wcześniej czy później może znaleźć się w sytuacji, w której system i oprogramowanie przestanie działać tak jak powinno. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest reset telefonu. Samsung jest aktualnie jednym z największych producentów smartfonów z systemem Android. Jak zresetować telefon Samsung i jak można uniknąć takiej konieczności?

Przede wszystkim należy zastanowić się, co może powodować konieczność resetu. Może to być na przykład wirus, który negatywnie wpływa na działanie systemu. Najlepszą metodą uniknięcia wirusów na telefonie jest instalacja oprogramowania antywirusowego. Problemy z działaniem telefonu mogą powodować również aplikacje, szczególnie te z poza Sklepu Play. Aby uniknąć takiego scenariusza należy nie instalować podejrzanych aplikacji, a dla pewności można również wyłączyć w ustawieniach możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł. Kolejnym powodem nieodpowiedniego działania systemu może być próba ingerencji w fabryczne oprogramowanie. O ile tak zwane „rootowanie” daje doświadczonemu użytkownikowi wiele opcji, a instalowanie wersji Androida z internetu może poprawić działanie telefonu, jest to duże zagrożenie dla laika, a przy błędach przy instalacji może on doprowadzić telefon do stanu, w którym nie nadaje się do użytkowania.

Reset telefonu może być dobrym remedium na wszystkie powyższe problemy, chociaż może być niewystarczający. Warto również spróbować resetu, kiedy nie wiadomo dlaczego telefon nie działa tak jak powinien. Jak zresetować telefon Samsung? Najłatwiejszą opcją jest przywracanie ustawień fabrycznych z poziomu menu „ustawienia”. Jeśli jednak telefon nie chce się włączyć, może być konieczny tak zwany twardy reset. Ten proces wygląda różnie, w zależności od modelu telefonu, jednak najczęściej wywołuje się tę opcję za pomocą jakiejś kombinacji przycisku „power” i przycisków głośności. Na stronie producentów zwykle podany jest dokładny sposób, w jaki to można uczynić.

Z czym wiąże się reset? O ile w przypadku przywracania ustawień fabrycznych dane użytkownika w pamięci telefonu są niezagrożone, o tyle twardy reset wiąże się z usunięciem wszystkich danych z pamięci. Dlatego też warto pamiętać o regularnych backupach, lub o przeniesieniu lub zapisaniu ważnych danych, kontaktów, smsów, zdjęć czy filmów na karcie pamięci, lub na dysku komputera. Warto również włączyć opcję automatycznych backupów na dysku Google. Jest to bardzo wygodna opcja, która pozwoli automatycznie zsynchronizować telefon z danymi konta Google, również w przypadku, kiedy reset nie będzie wystarczający i konieczna będzie zmiana telefonu.

Podsumowując, jak zresetować telefon samsung? Można to uczynić zarówno z poziomu ustawień systemu, jak i poprzez kombinację przycisków, w sytuacji, kiedy telefon się nie włącza. Jednak najważniejsze jest zapobieganie takim sytuacjom: należy unikać podejrzanych aplikacji, stron, oraz być ostrożnym przy ingerencji w oprogramowanie. Na szczęście reset może rozwiązać bardzo wiele problemów z telefonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here