Sowa - rysunek krok po kroku

Jak narysować sowę? To ciekawe pytanie, odpowiedzi jest na nie kilka. Otóż ile osób tyle sposobów jak narysować sowę. Sowa to bardzo przyjazne stworzenie i nie należy obawiać się jej nocnego pohukiwania. Żyje w lesie i jest symbolem mądrości. Najpopularniejszą sową, jest chyba pan Sowa z książki „Kubuś Puchatek”. Ta postać jest lubiana zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych. Sowy zaczęły cieszyć się jeszcze większą sympatią po wprowadzeniu na rynek książek związanych z postacią Harrego Pottera. Jest nawet oddzielny film dedykowany specjalnie sowom – „legendy sowiego królestwa”. Fajnie byłoby mieć jej obrazek do powieszenia na ścienię, ale jak narysować sowę? Nie jest to takie trudne jakby się wydawało. Wystarczy, ze przygotujemy sobie kartkę papieru, ołówek i gumkę – to będą nasze podstawowe narzędzia służące do tego jak narysować sowę. W internecie znajdziemy wiele poradników jak narysować sowę – warto wcześniej przejrzeć kilka propozycji tak aby wybrać wzór, który najbardziej przypadnie nam do gustu oraz będzie stworzony na miarę naszych plastycznych możliwości. Jednak w skrócie rzecz ujmując możemy zacząć na przykład od narysowania koła bądź owalu, który będzie podstawą czyli tułowiem naszej sówki. Dodając na tej podstawie wiele mniejszych elips stworzymy piórka pokrywające ptaka. Potem pozostaje tylko dodanie oczu i sowa gotowa. Możemy również popuścić wodze fantazji i spróbować naszkicować sowę nieco bardziej abstrakcyjnie – zaczynając od powiedzmy trójkąta bądź prostokąta. Jak narysować sowę najprościej? Wystarczy posłużyć się bardzo cienką kartką do kalki oraz dobrym wzorem i po prostu ja przerysować. Poniżej poradnik jak narysować sowę w kilku krokach. Krok pierwszy: znajdźmy sobie dobry wzór (może to być zdjęcie z internetu bądź książki tematycznej). Krok drugi: naszkicujmy zarys ptaka, czyli jego kontury. W kroku trzecim powoli dodajemy największe szczegóły takie jak skrzydła, oczy oraz nóżki. Ostatnim krokiem poradnika „jak narysować sowę” jest uzupełnienie rysunku o resztę szczegółów. Na sam koniec zostaje nam tylko pokolorowanie rysunku – oczywiście jeśli mamy taką ochotę, czarno-biały rysunek będzie wyglądał równie imponująco.
Najwięcej inspiracji z obrazami sów znaleźć można w książeczkach dla dzieci. Sowy są tam przedstawione w sposób przyjazny i prosty do skopiowania.
Do malowania możemy użyć najróżniejszych technik oraz materiałów. Skorzystać możemy na przykład z kredek, farb, ołówków czy pasteli. Sowę można później wykleić papierem, plasteliną czy bibułą. Rysować możemy na kartce papieru, płótnie czy nawet na serwetce – jeśli mamy taką ochotę!
Jeśli jednak nie odnajdziemy w sobie tyle zacięcia plastycznego aby samodzielnie narysować sowę, zawsze możemy o to kogoś poprosić. Albo zakupić naklejkę z sowim motywem i nakleić go na kartce a później oprawić w ramki i powiesić na ścianie w domu.
Co odważniejsi decydują się nawet na sowie tatuaże! W ostatnim czasie jest to motyw niezwykle popularny, zwłaszcza jeśli sowa narysowana jest nie naturalistycznie ale na bazie figur geometrycznych.
A jaki jest twój sposób na to jak narysować sowę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here