Stylowy zegarek

Aby znaleźć idealny zegarek – dla siebie lub na prezent – musisz kierować się wybranym kryterium wyboru. Może to być cena, styl, design, jakość komponentów, typ mechanizmu, marka, ale też przeznaczenie urządzenia. Najlepiej byłoby wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki – warto dowiedzieć się co nieco o zegarkach, aby dokonać jak najlepszego wyboru.

Styl i przeznaczenie zegarka

Nie da się ukryć, że na naszą decyzję wpływają przede wszystkim dwa czynniki – określony budżet oraz styl zegarka. Mimo tych ograniczeń wybór jest zwykle ogromny, dlatego poza własnymi upodobaniami kieruj się też przeznaczeniem zegarka.

Ważne, kiedy i do czego będziesz go nosić. Inny model sprawdzi się na co dzień do jeansów i sneakersów, inny do garnituru czy casualowej koszuli. Są też zegarki szwajcarskie męskie o specjalnym przeznaczeniu – jak zegarki do nurkowania, uprawiania joggingu czy pilotowania samolotu.

Eleganckie zegarki męskie

Najpopularniejszą grupę stanowią zegarki męskie klasyczne – idealne do garnituru i formalnych zestawów, na ważne spotkania biznesowe, a także wyjścia do teatru lub na randkę do opery. Sprawdzą się dla mężczyzn, którzy chcą prezentować się stylowo. Sprawdzi się dla mężczyzn, którzy chcą prezentować się stylowo – w pracy, na ślubie, ale też na co dzień.

Klasyczny czasomierz ma zwykle charakterystyczną kopertę, tradycyjne wskazówki i skórzany pasek, który dodaje elegancji i pasuje do ramoneski i butów ze skóry. Będzie idealnym dopełnieniem stylizacji. Wiele marek ma w swojej ofercie także nowoczesne modele, odpowiednie również na co dzień.

Zegarki o charakterze sportowym

Wielu panów wybiera klasyczne zegarki męskie, ale dużą największą grupę stanowią modele o charakterze sportowym. Pasują do codziennych stylizacji w stylu casualowym, a także dotrzymają kroku podczas uprawiania sportu – jak bieganie czy jazda na rowerze – gdyż są wielofunkcyjne.

Mają nowoczesny design i wiele dodatkowych funkcji praktycznych dla osób aktywnych fizycznie. Wybrane modele odpowiedzą na potrzeby różnych dyscyplin – zwykle posiadają krokomierz, pulsometr czy GPS. Warto też zwrócić uwagę na zegarki outdoorowe, militarne, lotnicze czy nurkowe.

Zegarki modowe (fashion)

Dla panów śledzących modowe trendy powstały zegarki fashion – sygnowane przez znane na całym świecie marki. Są to m.in. zegarki Calvin Klein, Tommy Hilfiger czy Armani Exchange. Ta grupa czasomierzy cieszy się dużą popularnością wśród pań, ale panowie też chętnie po nie sięgają. To powiew świeżości, przeciwieństwo modeli klasycznych – zwykle zwracają uwagę oryginalnym designem.

Zegarki inteligentne – smartwatche

Dużą popularnością cieszą się zegarki szwajcarskie męskie sportowe, ale także urządzenia inteligentne zwane smartwatchami. Łączą cechy zegarków fashion – modne wzornictwo – oraz świetną jakość i mnogość funkcji. Korzystają z nowoczesnych technologii, która zapewnia wiele możliwości – m.in. pomagają śledzić postępy w codziennej aktywności fizycznej, monitorują sen, układają plany treningowe, a także przekazują powiadomienia ze smartfona. Inteligentne zegarki sprawdzą się na co dzień, podczas podróży czy treningów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here