Co wpływa na dobry sen

Nic tak nie denerwuje, jak ściągnięte w połowie nocy prześcieradło i kontakt skóry z drapiącą powłoką materaca. Tradycyjne prześcieradła nie trzymają się powierzchni piernata. Dlatego warto zainwestować w prześcieradła z gumką, które pomimo zmian pozycji podczas snu, pozostaną na swoim miejscu.

Jak dobierać kolor prześcieradła z gumką, aby sen był w pełni komfortowy?

Każde wnętrze ma swój własny styl. Dodatki dobierane są w taki sposób, aby harmonizowały się z całością. W sypialni powinien panować porządek i kolorystyczny ład, aby idący spać, miał poczucie luzu i dobrostanu. Kolor prześcieradła z gumką to ważny element pościeli. Uniwersalny jest kolor biały, ale jeżeli pościel jest kolorowa, warto dopasować barwę płachty z gumką na łóżko w podobnej tonacji.

Można wziąć pod uwagę główny odcień poszwy lub ten, którego jest najmniej, by barwę dopełnić. Jeżeli pościel ma np. szare i żółte liście na białym tle, można dobrać prześcieradło z gumką żółte lub szare albo białe. Gramatura prześcieradła może się różnić od gramatury poszwy. Zależy to od tego, czy osoba lubi spać na tkaninie frotte, czy gładkiej bawełnie.

Na jakie łóżko pasuje prześcieradło z gumką?

Gumka wszyta w brzegi prześcieradła daje możliwość nałożenia go na każdy rodzaj łóżka, pod warunkiem, że będzie możliwość zaczepienia prześcieradła o brzegi siedziska. Idealnie okrywa się takim prześcieradłem materace, które są oddzielną częścią łóżka. Wówczas naciąganie gumki z prześcieradłem na piernat staje się niezwykle proste i szybkie.

Gumka wraz z obszyciem opasuje materac i przylega do niego na spodniej jego stronie. Dzięki temu nic śpiącego nie upija. Ponieważ prześcieradła wraz z gumką mają różne długości i szerokości, można je dokładnie dopasować do każdej wielkości materaca. Zawsze producent informuje na opakowaniu, na jaką wielkość materaca prześcieradło z gumką zostało uszyte.

Kiedy prześcieradło frotte z gumką, a kiedy satynowe?

Frotowe prześcieradło z wciągniętą w rulon gumką warto wykorzystać w trakcie chłodnych nocy. Dzięki pętelkowej tkaninie prześcieradło to jest ciepłe i miękkie w dotyku. Można od razu wsunąć się pod kołdrę bez obawy, że spotka nas zimny dotyk prześcieradła.

Niemniej zimne w dotyku prześcieradło z gumką może się przydać w czasie upałów. Idealne będzie wówczas prześcieradło z tkaniny satynowej. Dzięki niej będziemy czuć przyjemny chłód, gdy za oknem będzie panować gorąca noc.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vege Home.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wybrać notariusza?
Następny artykułSystem ERP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here