Dieta warzywno-owocowa i jej korzystny wpływ na zdrowie

Dieta to ważny element zdrowego trybu życia. W ogromnej mierze wpływa zarówno na samopoczucie, jak i na siły witalne oraz odporność. Warto o nią zadbać, chcąc długo cieszyć się dobrym zdrowiem. Jakie korzyści może przynieść wprowadzona czasowo dieta warzywno owocowa?

Jak wpływa na organizm dieta warzywno owocowa?

Nie bez powodu stare powiedzenie mówi, że jesteś tym, co jesz. Sposób odżywiania w ogromnej mierze wpływa na zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dieta powinna dostarczać energii, witamin i minerałów, jednocześnie nie obciążając organizmu. Chcąc zadbać o swoją dobrą kondycję, warto skorzystać z porad dietetyków i lekarzy i czasowo wprowadzać coś na kształt postu. Ogromną popularnością ze względu na swoje niezwykle działanie cieszy się dieta w całości bazująca na warzywach i owocach. Powoduje szybką utratę zbędnych kilogramów, oczyszcza z toksyn, reguluje pracę hormonów, poprawia wydolność. Pomaga znacznie ograniczyć ryzyko chorób cywilizacyjnych, takich jak miażdżyca, cukrzyca, choroby serca czy nowotwory.

Dieta warzywno-owocowa – jak stosować bezpiecznie dla zdrowia

Wiele osób zastanawia się, czy odżywianie się wyłącznie warzywami i owocami, nie będzie niebezpieczne dla zdrowia. Tu warto mieć na uwadze, że jest to dieta przeznaczona do stosowania czasowego. Najczęściej wdraża się ją na okres kilku dni, do kilku tygodni. Nie należy odżywiać się w ten sposób ciągle.Czasowo wdrażana dieta warzywno owocowa jest nie tylko bezpieczna, ale i ma ogromne korzyści zdrowotne. Musi być poprzedzona konsultacją z lekarzem. Powinna być też wdrażana stopniowo – dobrze wcześniej zastosować lekką, w dużej mierze roślinną dietę, która przyzwyczai organizm do nowego sposobu odżywiania.

Przeciwwskazania do stosowania postu warzywno-owocowego

Dieta oparta w całości o warzywa i owoce musi być stosowana rozważnie, po zapoznaniu się z wszystkim przeciwwskazaniami. Nie powinno się jej wdrażać u dzieci oraz u dziewcząt w okresie dojrzewania. Zakazana jest także u ciężarnych.Przeciwwskazaniem do diety warzywno-owocowej są leki hormonalne, cukrzyca, chemioterapia. W razie wątpliwości najlepiej wykonać podstawowe badania krwi i skonsultować się z lekarzem oraz doświadczonym w tej kwestii dietetykiem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here