Domowe sposoby na rozstępy

Domowe metody likwidowania rozstępów nigdy nie będą tak skuteczne jak zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych, jednakże to nie znaczy, że w ogóle nie warto ich stosować. Są one bowiem świetnym wsparciem profilaktycznym. Domowe usuwanie rozstępów może więc obniżyć widoczność mniejszych rozstępów oraz zapobiec następnym.

Kawowy peeling

Szczególnie efektywne pod tym względem są naturalne kosmetyki, stworzone właśnie z myślą o rozstępach. A już największym potencjałem wykazuje się kawowy peeling z domieszką cukru, witaminy E i soku z cytryny. Jak go przygotować? W banalnie prosty sposób! Wystarczy pozostawić fusy po kawie i następnie dodać do nich kolejne składniki, czyli niewielką ilość oliwy z oliwek, łyżkę lub dwie łyżki zwykłego cukru, kilka kropel witaminy E (można je wyciągnąć z kapsułki) oraz kilka kropel soku z cytryny.

Taką papkę należy nałożyć na skórę z rozstępami po kąpieli i pozostawić na niej na dwadzieścia lub trzydzieści minut. Po spłukaniu resztek peelingu wodą skórę trzeba jeszcze posmarować balsamem, oliwką lub kremem. Dzięki temu usuwanie rozstępów będzie jeszcze bardziej efektywne.

Naturalna maska na rozstępy

Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych naturalnych specyfików, które też mogą wspomóc walkę z rozstępami. Kolejnym z nich są… jajka, a dokładniej – białka jaj. To doskonałe źródło wartościowych aminokwasów i protein, które budują skórę i ją regenerują.

Białka z dwóch jaj należy ubić na sztywną pianę mikserem, a następnie nałożyć je na skórę, na której występują rozstępy. Białko powinno całkowicie zeschnąć, tak więc należy poczekać kilka minut, aż do tego dojdzie. Po tym czasie resztki produktu wystarczy spłukać chłodną wodą, a ciało posmarować ulubionym balsamem lub kremem – najlepiej czymś przeznaczonym do usuwania rozstępów.

Specjalistyczne zabiegi

Jeżeli komuś nie odpowiadają jednak te zupełnie naturalne i domowe kosmetyki na rozstępy, zawsze może on zgłosić się do specjalistycznego gabinetu, by w nim skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Niestety ale tylko one gwarantują stu procentowo dobre efekty, czyli pozwalają na całkowite pozbycie się defektów skórnych.

Do usuwania rozstępów wykorzystuje się m.in. laser frakcyjny. Często też likwiduje się je przy pomocy mikrodermabrazji bądź peelingów chemicznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here