Jak przywrócić ustawienia fabryczne Windows 7

Możliwe, że będziesz musiał sięgnąć w przypadku laptopa po narzędzie, które pozwoli na zresetowanie urządzenia do ustawień fabrycznych. Możliwe jest, dokonać tego za pomocą partycji odzyskiwania. Jeżeli Twój laptop ma problem z wydajnością, wirusem lub chcesz go przygotować do sprzedaży, usuwając wcześniej wszelkie swoje dane możesz zainstalować ponownie system. Do tego przyda się partycja odzyskiwania RECOVERY. W ten sposób przywrócisz w laptopa do stanu w jakim opuścił fabrykę. Większość laptopów po zakupie, okazuje się, że nie jest z płytą DVD, która służącą do przywracania systemu. Jeśli takowej nie masz istnieje szansa, że twój komputer może posiadać partycję odzyskiwania. Jest ona ukrytą częścią dysku twardego. Przechowuje ona kompletną kopię Windowsa, sterowników i dodatkowych programów. Należy jednak pamiętać, że proces przywracania systemu może się różnić dla poszczególnych marek laptopów. Nawet pomiędzy modelami od tego samego producenta może być różnica w całym procesie. Samo oprogramowanie do odzyskiwania może też nosić różne nazwy.
Poniżej opisane są sposoby, które pokazują jak przywrócić system. Przygotowane sposoby, powinny każdemu pomocny bez względu na markę laptopa. Przeznaczone sposoby są dla użytkowników Windows 7 oraz wcześniejszych wersjach okienek. Dla Windowsa 8 sprawa wygląda łatwiej. Znajdź menu Ustawienia komputera i kliknij pozycję Ogólne. Otrzymasz do dyspozycji trzy opcje czyszczenia komputera: przywrócenie, odświeżenie i interesującą nas w tym artykule opcję zresetowanie.
Zaczynam opis jak przywrócić ustawienia fabryczne windows 7 w kilku krokach.

Krok pierwszy
Utwórz kopię wszelkich danych, jakie chcesz zachować przed skasowaniem. Zapewne będziesz chciał skopiować wszystko z folderów użytkowników,a przede wszystkim dokumenty, zdjęcia, muzykę i filmy. Przywracanie ustawień fabrycznych wiąże się z usunięciem wszystkich danych, w tym i zainstalowanych aplikacji.

Krok drug
Uruchom ponownie komputer.

Krok trzeci
Gdy komputer uruchomi się ponownie, naciśnij odpowiedni klawisz lub kombinację klawiszy. Należy pamiętać, aby wciskane klawisze były wciskane wielokrotnie. Każdy producent ma inną kombinację klawiszy. Poniżej opis tych kombinacji:
Acer – Alt + F10
Asus – F9
Dell/Alienware – F8
HP – F11
Lenovo – F11
MSI – F3
Samsung – F4
Sony – F10
Dla większości modeli Toshiby należy wcisnąć klawisz 0 (zero). Włącz komputer i cały czas trzymaj zero do momentu aż pojawi się logo japońskiej firmy. Jeżeli to nie zadziała, zresetuj ponownie komputer i skorzystaj z przycisku F8.

Krok czwarty
Jeżeli uda Ci się pomyślnie zainicjować proces przywracania laptopa do ustawień fabrycznych to powinieneś zobaczyć na ekranie instrukcję. Instrukcja powinna tłumaczyć jak postępować w dalszych krokach. Różni producenci stosują jednak różne oprogramowanie, zatem trudno stworzyć uniwersalny poradnik „krok po kroku”. Proces ten przebiega prawie zawsze automatycznie po potwierdzeniu przez ciebie ostatecznie, że chcesz go wdrożyć.
Najważniejsze to postępować zgodnie z komunikatami, które wyświetlają się naszym ekranie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here