jak szybko obniżyć ciśnienie

Nadciśnienie to choroba dwudziestego pierwszego wieku. Większość ludzi żyje w biegu, nie zwracając na to co i kiedy je. Często spożywają obiady w fast foodach z dużą ilością soli oraz konserwantów. W każdym domu znajduje się miniuj jedno auto, a co za tym idzie większość ludzi zapomina o spacerach i ich wspaniałym wpływie na organizm. Dopiero kiedy skacze im ciśnienie zastanawiają się, co jest tego przyczyną. Przyjęło się, że problemy z ciśnieniem są dziedziczne. Ale kiedy problem się pojawia któryś raz z rzędu nie ma na co czekać i warto udać się do lekarza. Jak szybko obniżyć ciśnienie ?
Najszybciej ciśnienie spada po przyjęciu medykamentów, ale prawda jest taka że są plusy i minusy zażywania leków. Mówi się, że lekarstwa na jedno pomagają a na drugie szkodzą, dlatego warto rozważyć domowe sposoby na walkę z wysokim ciśnieniem. Jako szybko obniżyć ciśnienie?
Przede wszystkim nie warto się stresować, stres ma negatywny wpływ na cały organizm ,nie tylko na ciśnienie. Można pomóc sobie ziołami np. melisa a dla tych którzy nie są w stanie panować nad stresem, pomocna będzie rozmowa z psychoterapeutą.
Sól podnosi ciśnienie, dlatego należy ją całkowicie odstawić lub przynajmniej ograniczyć do minimum. Najlepiej robić to małymi krokami, gdyż sól podobnie jak cukier nie jest wcale tak łatwo odstawić.
Dobrym sprzymierzeńcem w walce z nadciśnieniem jest także sport. Tak naprawdę nie ma większego znaczenia czy będzie to pływanie, gimnastyka czy po prostu długie regularne spacery na świeżym powietrzu.
Jeśli borykasz się z problemem nadciśnienia a palisz papierosy, niestety jesteś w grupie podwyższonego ryzyka. Nikotyna obkurcza naczynia krwionośne a więc przyczynia się do skoków ciśnienia. Podobnie działa alkohol.
Warto jeść również produkty bogate w potas czyli płatki owsiane, otręby owsiane, ale także owoce takie jak kiwi, melon, czarne porzeczki, brzoskwinie, banany czy avocado. Badania pokazują, że w walce z nadciśnieniem sprawdza się sen. Brak snu sprzyja problemom z nadciśnieniem tętniczym. Warto wiec zwrócić uwagę nie tylko na ilość snu ale także na jego jakość.
Gorzka czekolada przyczynia się do spadku ciśnienia, jeśli więc masz akurat ochotę na jakiś smakołyk, postaw na gorzką czekoladę, dobrej jakości. Ma ona dobry wpływ nie tylko na serce. Coraz częściej nadciśnienie tętnicze diagnozowane jest u gimnazjalistów oraz licealistów. Jest to oczywiście związane z problemem otyłości, warto więc pokazywać od najmłodszych lat, dzieciom zdrowe zamienniki słodyczy a także wyrabiać w nich odpowiednie nawyki żywieniowe.
Pamiętajmy również o drogocennym działaniu ziół.Zioła które przyczyniają się do zwalczania nadciśnienia to nie tylko głóg ale także czosnek, chmiel, jemioła czy ziele ruty. Jeśli jednak nie poprawisz sowich złych nawyków i nie zmienisz ich na lepsze, zdrowsze na nic zdadzą się wszystkie wskazówki. Warto skupić się nie tyle na diecie co poprawie jakości życia na stałe. Często mówi się, że najlepszym lekarstwem jest zdrowa, rozsądna, dobrze zbilansowana dieta oraz sport. Sport to zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here