Jaka taryfa w Play?

W ofercie na kartę mamy zwykle do wyboru kilka taryf. Operatorzy komórkowi pozwalają swoim klientom zmieniać taryfę. Jeśli więc nie odpowiada ci obecny sposób rozliczeń z operatorem, powinieneś zapoznać się z obecnymi taryfami. Taryfy co jakiś czas są aktualizowane a ich warunki mogą się zmieniać. Aby zmienić taryfę, nie musisz odwiedzać salonu Play. Zmiany taryfy dokonasz z poziomu telefonu, bądź komputera. W ten sposób sprawdzisz także jaką taryfę masz uruchomioną.

Przed zmianą taryfy przyjrzyj się swoim wydatkom z ostatnich miesięcy. To jaka taryfa Play będzie ci najbardziej odpowiadać, zależy od tego jak korzystasz ze swojego smartfona na co dzień. Jeśli dużo dzwonisz, z pewnością zainteresuje cię plan z darmowymi rozmowami do wszystkich operatorów. Jeśli codziennie dużo korzystasz z internetu, słuchasz muzyki, czy oglądasz filmiki w serwisie Youtube, to bardziej zainteresuje cię taryfa z dodatkowymi pakietami internetu. Ze szczegółami oferty Play możesz się zapoznać na ich stronie.

Jeśli nie pamiętasz jaką taryfę masz aktywną, wpisz w swoim telefonie kod *111*49*1# i zatwierdź go. Na karcie dla telefonu możesz tylko uruchomić inną ofertę dla telefonu. Podobnie na karcie do internetu możesz aktywować inną ofertę internetową. Zmiana taryfy jest bezpłatna. Zlecając taką zmianę, nie poniesiesz żadnych kosztów. Na zmianę taryfy będziesz jednak mógł czekać nawet siedem dni. Przed zmianą taryfy upewnij się, że nie będzies już więcej potrzebował dotychczasowych pakietów. Po zmianie taryfy stracisz dostęp do wszystkich aktualnych pakietów rozmów i internetu. Po zmianie taryfy twoje konto będzie aktywne tylko przez czternaście dni. Jeśli więc planujesz doładować swoje konto, to upewnij się, że nowa taryfa już działa.

Zmiana taryfy jest możliwa poprzez wpisanie specjalnych krótkich kodów. Jeśli chcesz się przełączyć na taryfę odNOWA, wpisz *163*20#. Taryfa odNOWA oferuje bezterminową ważność konta i pakietów, więc jest skierowana dla klientów, którzy rzadko korzystają ze swoich telefonów. Taryfę Play na Kartę uruchomisz kodem *163*6#. Dzięki niej będziesz miał darmowe połączenia i SMSy w obrębie sieci Play. Sprawdzi się ona jeśli większość twojej rodziny i znajomych jest w Play. Jeśli potrzebujesz nieograniczonego dostępu do internetu, przyda ci się taryfa Lubię to!. Uruchamiamy ją kodem *163*7#. Ostatnia z taryf nosi nazwę FORMUŁA i w jej ramach operator oferuje atrakcyjne pakiety rozmów, SMSów i internetu. Taryfę aktywuje kod *163*10#.

Zmiana taryfy w Play jest jak najbardziej możliwa i łatwa. Do jej zmiany służą krótkie kody. Możesz też skorzystać z internetowego serwisu Play 24. Po zalogowaniu należy odszukać zakładkę Usługi. Pamiętaj, że zmiana taryfy na karcie do telefonu nie jest natychmiastowa. Będziesz musiał poczekać nawet siedem dni. Po zmianie taryfy zostanie zachowana kwota twoich dotychczasowych doładowań. Stracisz jednak dostęp do dotychczasowych pakietów minut i pakietów internetu. Przepadną również pakiety promocyjnych złotówek, bonusy za doładowanie i wszelkie inne rabaty wynikające z dotychczasowej taryfy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here