Nowoczesne sposoby tankowania Diesla

W dzisiejszym świecie każdy może wybrać ulubiony napęd auta, który cechuje się także innym sposobem tankowania. Coraz większą popularność zdobywają auta elektryczne i hybrydy, które są reklamowane jako opcje najbardziej ekologiczne. Według prognoz popularne auta z napędem benzynowym, gazowym i dieslem nie stracą na zaufaniu kierowców w najbliższych latach. Mimo rosnących cen paliw, wciąż są to rozwiązania stosowane na całym świecie. Dowiedz się, jak tankować w sposób nowoczesny.

Swoją rewolucje przeżywają obecnie diesle. System CSR potrzebuje do działania nowych rozwiązań, do których należy tankowanie AdBlue z dystrybutora. Adblue to nic innego jak wodny roztwór mocznik, przy którego stosowaniu samochody mogą zachować normy emisyjne Euro 6 oraz Euro 5. System jest coraz bardziej powszechny, więc na stacjach benzynowych będziemy mogli coraz częściej uświadczyć obecność dystrybutorów AdBlue, podczas trasy. Wiele kierowców chciałoby znaleźć tańszy odpowiednik AdBlue, jednak trzeba pamiętać, że Eloys oraz Infineum nie są dobrym substytutem dla oryginalnego płynu.

Roztwór mocznika będzie dostępny przez dystrybutor AdBlue w większości znanych stacji benzynowych. Roztwór mocznika wtryskiwany jest za turbosprężarką. Dystrybutory AdBlue uzupełniają płyny i dają możliwość sprawnej pracy układu SCR. Co istotne, zapas płynu trzeba pilnować i uzupełniać na bieżąco. O braku AdBlue informuje kontrolka na desce rozdzielczej. Na szczęście w sytuacji braku płynu auto samo przejdzie do trybu awaryjnego ze zmniejszoną mocą.

Zapas AdBlue można uzupełnić samemu, za pomocą zbiornika, który najczęściej mieści się koło wlewu paliwa. Zbiorniki mają różną lokalizacje, zależną od konkretnego modelu samochodu. Ogólnie im auto nowsze, tym zbiorniki są dostępne w bardziej wygodnych miejscach auta. Z całą pewnością sam system stanie się jeszcze bardziej rozwinięty. Jeśli chodzi o wydajność, auto mieści w sobie kilkanaście litrów AdBlue. Tankowanie jest więc niezbędne co kilka tysięcy kilometrów, a więc nie jest uciążliwe dla kierowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here