Przeszczep włosów - to warto wiedzieć

Transplantacja włosów Katowice to zabieg, który pozwala na skuteczne uporanie się z problemem jakim jest łysienie. Wyżej wspomniany dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, choć w przypadku tych ostatnich jest to zjawisko występujące częściej. W tym artykule powiemy sobie o tym, co warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów.

Na czym polega przeszczep włosów?

Przeszczep włosów polega na tym, że z miejsca w którym występują włosy pobierane są mieszki włosowe i wszczepiane tam, gdzie tych włosów nie ma. Przeszczep nosi również nazwę transplantacja włosów Katowice.

To co należy wiedzieć o tym sposobie na zagęszczanie włosów Katowice, to przede wszystkim konieczność uzbrojenia w się w cierpliwość jeśli chodzi o efekt końcowy. Po przeszczepieniu włosów najpierw dochodzi do sytuacji, w której one wypadają, aby po upływie około trzech miesięcy mogły wyrosnąć ponownie i na stałe.

O czym należy pamiętać wybierając się na zabieg jakim jest przeszczep włosów?

Przede wszystkim nie należy się martwić, że zagęszczanie włosów Katowice jest bolesne, ponieważ odbywa się ono po uprzednim zastosowaniu znieczulenia. Kolejna ważna kwestia to taka, że przeszczep włosów może być wykonywany tylko przez profesjonalistów, dostępnych w miejscu jakim jest klinika przeszczepu włosów.

Po wykonaniu zabiegu, lekarz przepisuje pacjentowi leki przeciwbólowe oraz maść z antybiotykiem do smarowania miejsc, które były poddawane przeszczepowi. Do kilku dni wszelkie obrzęki i zaczerwienienia po zabiegu powinny ustąpić. Należy pamiętać o tym, aby po zabiegu nie wystawiać głowy na nadmierne promieniowanie słoneczne, nie chodzić na basen do sauny, a także zrezygnować z rozmaitych aktywności fizycznych do czasu wygojenia się ran.

Kiedy nie można stosować zabiegu jakim jest przeszczep włosów?

Klinika przeszczepu włosów, a właściwie specjaliści przez nią zatrudniani mogą odmówić wykonania zabiegu transplantacji włosów, kiedy stan zdrowia pacjenta na to nie pozwala. W związku z powyższym, zanim dojdzie do wyżej wspomnianego z pacjentem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, którego celem jest ustalenie czy kwalifikuje się on do zabiegu czy też nie. Jeżeli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, wówczas pacjent może skorzystać z takiego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here