Badania prenatalne Katowice mogą mieć różną postać. Najbardziej popularne są badania podstawowe, które wykonuje się wyłącznie po to, by sprawdzić rozwój dziecka oraz wykluczyć najbardziej popularne choroby genetyczne. Jak wyglądają te badania?
Badania krwi – badania prenatalne cena
Pierwszą częścią badania prenatalne kraków jest wykonanie badań krwi. Jest to specjalny komplet badań, który może przybierać różne formy. Najbardziej popularny jest test PAPP-A i test podwójny. Są to badania prenatalne Kraków, które wykonuje się z krwi matki. To badanie bezbolesne i dość szybkie. W wielu laboratoriach wyniki można otrzymać jeszcze tego samego dnia. Jednak by ich analiza była pełna i miarodajna potrzebne jest też badanie usg wykonane bardzo czułym sprzętem. Cena testu PAPP-A w zależności od laboratorium wynosi około 250 złotych. Co ważne, w niektórych klinikach nie można wykonać samych badań krwi pod tym kątem, a jedynie umówić się na pakiet badań. Może się okazać, że jest to najbardziej opłacalne wyjście.
USG – badania prenatalne cena
Badania prenatalne katowice wykonuje się pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży, a później powtarza się w okolicach 20 tygodnia. W niektórych przypadkach można też wykonać badanie usg później. Warto jednak nie zaniedbywać wczesnych badań. Im szybciej wykryje się ewentulane wady płodu tym szybciej można na nie zareagować i podjąć leczenie. W niektórych przypadkach, dziecko można wyleczyć jeszcze przed narodzeniem. Możliwe jest też wykonywanie operacji na nienarodzonym dziecku lub operowanie noworodka. Jednak, żeby taka forma leczenia była realna, należy jak najszybciej dowiedzieć się o chorobie.
W czasie usg lekarz dokonuje pomiarów dziecka. Sprawdza długość kończyn, wielkość czaszki, długość kręgosłupa od kości ogonowej. Sprawdza też szerokość nosa i oblicza stosunki pomiędzy poszczególnymi wynikami. Co ważne, lekarz w trakcie badania usg może też sprawdzić przepływy pępowinowe pomiędzy matką a płodem, sprawdzić pracę nerek, moczowodów, obecność narządów wewnętrznych, ocenić rozwój mózgu i pracę serca. Badanie to kosztuje od 200 złotych wzwyż. Warto też zaznaczyć, że nie każdy ginekolog je wykonuje, a samo badanie bardzo różni się jakością od zwykłego usg w gabinecie lekarskim.