Roaming a połączenia międzynarodowe. Jak włączyć roaming w sieci Orange?

Dzisiejszy świat otwiera wiele możliwości telekomunikacyjnych. Wysyłanie wiadomości tekstowej, zdjęcia, czy wideo odbywa się w przeciągu chwil. Komunikować możemy się bez większych kosztów i trudów nawet z ludźmi oddalonymi o setki a nawet tysiące kilometrów. Poza wszelkimi internetowymi formami połączeń, dostępne mamy także dwie tradycyjne usługi telefoniczne: Roaming oraz Połączenia międzynarodowe. W poniższym artykule przeczytasz, czym się różnią, jak włączyć roaming w orange, jak korzystać z tej usługi i ile to kosztuje.

Usługa połączenia międzynarodowego polega na wykonywaniu połączenia z Polski na numer w innym kraju (z kierunkowym innym niż +48/ 0048), w którym znajduje się twój rozmówca. Przykładem wykorzystanie usługi połączenia międzynarodowego jest zadzwonienie do wujka mieszkającego w Stanach Zjednoczonych, lub cioci przebywającej na wakacjach w Belgii.

Usługa Roamingu polega na wykonywaniu połączenia poza granicami Polski. Roaming traktuje poza połączeniami głosowymi, sms’y, msm’y, oraz transfer danych. Przykładem wykorzystania tej usługi jest zadzwonienie do rodziny w Polski, kiedy jesteśmy na wakacjach w Niemczech, bądź również z Niemiec zadzwonienie do naszego Hotelu, w którym spędzamy pobyt.

Jak włączyć roaming w Orange?
Można zrobić to na kilka sposobów.
1) Najszybszym będzie zalogowanie się na stronę Mój Orange, i wybranie następujących zakładek: umowy, urządzenia, usługi dodatkowe.
2) Będąc klientem indywidualnym, możesz wpisać w klawiaturę kod: *110*50*# aby uruchomić usługę roaming, lub wybrać kod: *110*50*00# aby zakończyć usługę roamingu.
3) Możesz zadzwonić także do Automatycznego Biura Obsługi pod numer *500, lub zadzwonić na numery *100 dla klienta indywidualnego, oraz *600 dla klienta biznesowego. Pamiętać należy, że są to numery dla telefonów komórkowych. Włączenie i wyłączenie usługi jest bezpłatne, oraz zaczyna ona obowiązywać natychmiast. Pamiętajmy również, aby po przekroczeniu granicy wyłączyć i włączyć telefon.

Jak wykonywać połączenia w Roamingu?
Dzwoniąc na standardowy 9-cio cyfrowy numer, musimy dodać numer kierunkowy. Przykłady: 123 456 789 (numer standardowy), 0048 123 456 789 (numer z prefiksem do Polski).

Jaki mam pakiet internetu w Roamingu?
Aby sprawdzić swój dostępny stan, wyślij sms’a o treści „ILE” na numer 8095. Może także zadzwonić na bezpłatny numer: 0048 501550000. Wykonanie połączenia na powyższe numery, jest bezpłatne także poza granicami Polski.

Pamiętajmy, że połączenia wykonywanie w usłudze Połączeń Międzynarodowych będą doliczane do naszego abonamentu jeżeli nie posiadamy wykupionej takiej usługi. W przypadku połączenia w Roamingu, ze względu na zależność gospodarczą wszystkie kraje Unii Europejskiej są zwolnione z opłat dodatkowych na połączenia w tej usłudze, mając telefon na abonament zapłacimy jak za zwykłe połączenie zgodnie z cennikiem operatora (najczęściej w przypadku abonamentów zero złotych). Dla upewnienia się przed wyjazdem, wszelkie stawki można sprawdzić na stronie operatora Orange.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here