Stwórz swój własny serwer Minecraft!

Minecraft jest produkcją tak popularną, że chyba nie trzeba jej specjalnie przedstawiać. Swój sukces zawdzięcza przede wszystkim nowatorskim podejściem, pozwalającym na swobodne tworzenie własnych trybów, historii, grę wieloosobową oraz nieograniczone możliwości tworzenia i kreowania świata, gdzie jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Połączenie kreatywności i możliwości zabawy ze znajomymi pozwoliło na osiągniecie sukcesu. Osoby chcące rozpocząć zabawę multi-osobową, często zastanawiają się jak stworzyć serwer minecraft. Odpowiedz znajdziesz w poniższym artykule.

Na wstępie warto podzielić serwery na dwa główne typy, są to Serwery Dedykowane, oraz Serwery Lokalny.
Serwer Lokalny, to platforma utworzona na sprzęcie jaki mamy fizycznie do dyspozycji, najczęściej będzie to nasz komputer. To właśnie on będzie pełnił funkcję serwera, łączącego wiele osób, jak i jednocześnie będziemy na nim grali. Dlatego utworzenia Serwera Lokalnego wymaga sporej mocy obliczeniowej, i wydajniejszego sprzętu.
Serwer Dedykowany, to platforma utworzona na zewnętrznym dedykowanym (przystosowanym) specjalnie do tego celu sprzęcie. Poleca to na wynajęciu fragmentu sprzętu obliczeniowego u dostawcy hostingowego, a następnie utworzeniu serwera od podstaw na obcym sprzęcie. Oczywiście wszystko odbywa się online.

Jest również alternatywa dla serwerów, które musimy stawiać sami od podstaw, a co za tym idzie posiadać specyficzną wiedzę. Jest to usługa Serwera dedykowanego z gotowym starterem. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie potrafią posługiwać się: ftp, plikami serwerowymi, czy nie miały nigdy styczności z programowaniem. Jedyne co musimy zrobić w takim wypadku, to wynajęcie gotowego serwera, opłata za usługę, wejście do gry i cieszenie się z rozgrywki!

Zapewne nadal zastanawiasz się jak stworzyć serwer minecraft, najprostszym możliwym i darmowym sposobem? Oto on:

Wszystkie serwery wymagają specjalistycznego oprogramowanie, któe możesz pobrać z oficjalnej strony gry (https://minecraft.net/en-us/download/server/). Potrzebna jest również zaktualizowana wersja Java (https://java.com/en/). Aby stworzyć własny serwer musisz zaopatrzyć się także w Hamachi (https://www.dobreprogramy.pl/LogMeIn-Hamachi,Program,Windows,12323.html) to popularny program do tworzenia wirtualnej sieci LAN. Następnie, utwórz katalog, w którym rozpakujesz archiwum pobrane ze strony Minecraft. Następnie w tym samym katalogu utwórz dokument w notatniku z zawartością:” java -Xmx1024M -Xms1024M -jar minecraft_server.jar nogui „!między linijkami musi być ener!” pause”, i zapisz go z rozszerzeniem .bat (np. start.bat). Następnie kliknij w ten plik, rozpocznie się proces tworzenia plików, po jego zakończeniu otwórz plik eula.txt i zmień wartość „eula=false” na „eula=true”. Następnie zaloguj się do Hamachi i utwórz nową sieć. Otwórz plik server.properties w katalogu z plikami serwerowymi minecraft i w linijce serwer-ip: przepisz IP z Hamachi, zapisz i zrestartuj serwer. Aby twoi koledzy mogli dołączyć do wspólnej gry, muszą znajdować się w twojej sieci Hamachi. Następnie przez wpisanie w trybie wieloosobowym IP servera podanego w pliku server.properties będą mogli połączyć się do wspólnej rozgrywki. Udanej zabawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here