Z czym wiąże się posiadanie kota

Wiele osób deklaruje swoją miłość do zwierząt. To bardzo ważne, aby dbać o nie, gdyż zwierzęta tak jak dzieci są bezbronne. Każdy właściciel psa czy kota powie nam, że to ogromne szczęście mieć zwierzaka w domu. Ktoś zawsze na ciebie czeka, cieszy się z twojego powrotu, rano budzi cichym mruczeniem lub lizaniem po twarzy. Psa oczywiście trzeba wyprowadzać na spacery, kot który żyje w domu nie potrzebuje wychodzenia na dwór, ale nim także trzeba się zająć, pogłaskać, podrapać, przytulić. Zwierzęta oczekują od nas uczucia, ale same także potrafią go dać. Jeśli jednak zdecydujemy się na kotka ze schroniska, powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Oto kilka porad dla przyszłych właścicieli kotów.

Zanim przyniesiemy kota do mieszkania, powinniśmy kupić kilka niezbędnych akcesoriów. Najważniejszym będzie oczywiście kuweta na żwirek, gdyż nasz kot musi mieć swoją ubikację. Niektórzy zdecydują się na zwykłą plastikową miskę, jednak warto poszukać czegoś solidniejszego, co będzie ładnie prezentowało się w łazience lub w korytarzu. W sklepach zoologicznych znajdziemy ciekawe kuwety wykonane na przykład z porcelany lub innego materiału, który nie zniszczy się tak szybko, jak plastik. Żwirek, który zdecydujemy się użyć, także powinien być dobrej jakości. Warto kupić żwirek samo zbrylający się, który zamienia się w łatwy do usunięcia żel. A przy okazji ma przyjemny zapach.

Jeśli zdecydujemy się na kota, to oczywiście powinniśmy zapewnić mu drapak. W Internecie znajdziemy wiele filmów instruktażowych jak zrobić drapak dla kota, dlatego zanim kupimy gotowy drapak w sklepie, spróbujmy wykonać go własnoręcznie przy użyciu potrzebnych materiałów. Aby wykonać drapak będziemy potrzebowali dużo grubego sznurka a także trochę desek. Owijamy deski szczenie sznurkiem i zbijamy ze sobą tworząc na przykład mały stołeczek czy coś na wzór drabiny. Nasz kot będzie zachwycony, że może ostrzyć pazurki na takim drapaku, a my przy okazji zaoszczędzimy całkiem dużo pieniędzy. Drapak umieśćmy w rogu pokoju, albo w korytarzu, aby nasz kot miał do niego łatwy dostęp.

Kolejna bardzo istotna rzecz to posłanie dla kota. Możemy kupić gotowe legowisko na aukcjach internetowych lub w sklepach z artykułami dla zwierząt, albo możemy wykonać je sami z nieużywanych poduszek i kocyków. Jeśli mamy trochę wolnego czasu i maszynę do szycia wykonajmy posłanie dla kota własnoręcznie, dzięki temu damy drugie życie naszym materiałom, a jest to teraz bardzo modne. Pamiętajmy, aby koce i poduszki wyprać, wysuszyć i wywietrzyć, aby świeże oczekiwały na naszego futrzanego przyjaciela.

Kocie jedzenie to chyba najważniejszy element. Najlepiej, jeśli będziemy przygotowywać posiłki sami- nasz kot chętnie zje filet z kurczaka, surowy lub gotowany, ryby, a nawet marchewkę. Czasem jednak możemy kupić mu gotowy pokarm zarówno suchy, jak i mokry w saszetkach. Jest kilka wiodących firm na rynku, ale przed zakupem spójrzmy na etykiety, przeczytajmy składy, nie chcemy przecież podawać szkodliwych produktów naszemu ukochanemu zwierzaczkowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here