Zakochać się - łatwo, czy trudno?

„Do zakochania jeden krok, jeden jedyny krok nic więcej…” Zakochać się jest zarówno bardzo łatwo, jak i wyjątkowo ciężko. Kto wie, jak się zakochać, temu niski pokłon. To wszystko zależy od naszego charakteru, nastawienia i wiary w to, że uda nam się znaleźć miłość i zakochać. Wszyscy na pewno pamiętamy swoje pierwsze uczucie, pierwszy raz, kiedy mogliśmy sobie powiedzieć, że jest się zakochanym. Im człowiek jest starszy, nabywa życiowego doświadczenia, zmienia swoje podejście do uczucia. Jest ono bardziej przemyślane, dojrzalsze i pewniejsze.

Gdy widzimy dwoje nastolatków, którzy się całują i obejmują, myślimy sobie w duchu: o rany, ile to oni jeszcze razy będą zakochani, chociaż myślą, że to pewnie ich jedyna miłość, oczywiście ona może przyjść w każdym wieku i za każdym razem jest inaczej. Zdarza się, że naprawdę taka miłość nastolatków wygrywa wszystkie egzaminy życiowe po drodze i są ze sobą szczęśliwi, ale myślę, że to pojedyncze przypadki.

Ogólnie wydaje mi się, że te szkolne miłości były platoniczne, bardziej opiewały na wyglądzie tej drugiej osoby, sama pamiętam, jak zakochałam się w chłopaku ze szkoły, o którym praktycznie nic nie wiedziałam, tylko tyle, gdzie mieszka i że ma jedne z piękniejszych oczu, jakie widziałam. Nie znałam jednak jego charakteru, zainteresowań, tego, jakie ma cele po skończeniu szkoły, o czym marzy. To wszystko było dla mnie jedną wielką tajemnicą. A jednak przez kilka miesięcy mówiłam sobie i koleżankom, że się w nim zakochałam. Tylko po prostu tak naprawdę nie wiedziałam w kim. Po skończeniu szkoły miłość samoczynnie wygasła i chociaż teraz na to wspomnienie mile się uśmiecham, to wtedy wydawało mi się to wszystko poważne i nie do zniesienia, bo nie udało mi się zamienić z nim ani słowa.

Zakochać się można w każdym wieku i w żadnym nie jest to nie na miejscu. Nikt chyba nie wynalazł złotego środka na zakochanie się, bo nie można nikogo zmusić do uczucia. Ale na pewno trzeba próbować i chcieć. Dobrym sposobem na to jest rozmowa z różnymi ludźmi. Kiedy widzimy, że podoba nam się jakiś chłopak, a jesteśmy na imprezie ze znajomymi, podejdźmy do niego i zacznijmy rozmowę. Jeśli ucieknie – cóż – jak to mówią, nie ten to inny, a lepiej, że uciekł teraz, a nie po roku, jakbyśmy byli bardziej zaangażowani. Ale i jest opcja, że nasza odwaga zostanie wynagrodzona i okaże się, że to całkiem fajny i miły chłopak?

Jeżeli zabiło wam trochę mocniej serce i czujemy, że zaczynają pocić nam się dłonie, to jest to bardzo dobry znak oznaczający być może początek zakochania się? I Z pewnością bylibyśmy bardzo szczęśliwi widząc zainteresowanie nami naszego rozmówcy. Nie wstydźmy się poznać kogoś, kto nam się nie podoba, bo mimo nietrafionego wyglądu może mieć cudowny charakter i piękne wnętrze. A pamiętajmy, że uroda z czasem się zmienia. Rozmawiajmy, śmiejmy się i co najważniejsze – nie poddawajmy. Nie udało się tym razem? uda się następnym. Czego wam jak i mi osobiście życzę, bo ja wciąż szukam mężczyzny, w którym chciałabym się zakochać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here