Jak nosić nausznice?

0
3345

Świat modnych akcesoriów oszalał na punkcie nausznic. Kolczyki o nietypowych wzorach stały się wytęsknioną ozdobą każdej kobiety. Nosimy je na co dzień oraz od święta, zakładamy do pracy i na uczelnię. Nausznice towarzyszą nam podczas wizyt, uroczystości domowych, jak i niezobowiązujących wyjść z domu. To nasze najpiękniejsze przyjaciółki oraz najdroższe akcesoria do wielu stylizacji.

Czym są nausznice?

Nausznica czy zausznica, jak sama nazwa sugeruje, identycznie jak kolczyki jest dekoracją ucha. Nie jest to natomiast pomysł obecnych projektantów mody. Pierwsze typy zostały znalezione na Wyspach Brytyjskich oraz zapewne powstały już 2000 lat przed naszą erą. Noszone były poprzez Inków, natomiast w starej Grecji były przejawem stanu majątkowego ich posiadacza. Najstarsze egzemplarze, jakie znaleziono w Polsce, pochodziły już z X wieku oraz spełniały rolę dekoracyjną, nosiły je wyjątkowo panie.

Kolczyki nausznice są niezwykle dobrą opcją dla naszyjników. Są ludzie, jacy mają długie płynące loki oraz ci, jacy nie lubią długich włosów, zatem kolczyki w uszach proponują inną możliwość związania włosów na wieczór czy w czasie dnia. Mnóstwo osób twierdzi, iż nieodpowiedni rozmiar kolczyków może spowodować, iż ich włosy będą wyglądać dłużej oraz pełniej, natomiast nie zawsze tak jest. Jeżeli nie masz pewności co do wielkości kolczyków, jakie pragniesz zakupić, zanieś kolczyki do jubilera w celu zrobienia pomiaru. Upewnij się, iż robisz pomiar na środku ucha.

Długie oraz krótkie – jakie dobrać?

Nausznice, takie jak https://www.viadem.pl/pol_m_BIZUTERIA_Kolczyki_NAUSZNICE-460.html to kolczyki, jakie są w wielu rodzajach oraz modelach. Pośród nich możemy natomiast wydzielić dwa główne ich typy. Pierwszy spośród nich to nausznice długie, jakie wkładamy jak normalne kolczyki. Ich ozdobna część sięga często na całe ucho, płasko do niego dochodząc. Innym typem nausznic są owe krótkie, zaciskowe. Mają one postać małych, ozdobnych pierścionków, jakie możemy założyć w każdym miejscu ucha. Można łączyć je ze sobą oraz zakładać choćby parę kolczyków na jedno ucho, tworząc rzeczywiście zdecydowaną oraz ciekawą dekorację.

Jak zakładać nausznice?

Jeżeli spodobał nam się rezultat, jaki dają na uszach jedne z najpopularniejszych teraz typów kolczyków oraz postanowiłyśmy stać się ich właścicielkami, z pewnością poprzez myśl przemknęło nam pytanie o to, jak nosić nausznice. Oglądając w internecie zdjęcia kobiet w nausznicach czy również samych kolczyków, czasem naprawdę ciężko domyślić się, jak zakładać nausznice. Otóż tak, jak większość kolczyków, tak samo nausznice składają się z części ozdobnej i części utrzymującej cały kolczyk w dziurce własnego ucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here