Dresy dla dziewczynek

Gdy dziecko wchodzi w wiek 8-9 lat, zaczyna przejawiać się u niego poczucie własnego stylu oraz indywidualne preferencje estetyczne. Dotyczy to zwłaszcza dziewczynek, które statystycznie szybciej niż chłopcy zaczynają zwracać uwagę na to, czy ubranie, w których chodzą, podobają im się. Niestety, nie ułatwia to życia rodzicom, którzy poszukując ubrań dla swoich córek, muszą uwzględniać także ich preferencje. Jeśli planujesz zakup dresów dla swojej córeczki i pragniesz, by były to ciuchy, które przypadną jej do gustu, ten poradnik jest dla ciebie. Podpowiemy na jakie cechy ubrań warto zwrócić uwagę oraz jakie są najmodniejsze dresy dla dziewczynek.  

Dresy – wygodne, ciepłe i trwałe

Dresy to bardzo szeroka kategoria produktów, w której znajdziemy zarówno spodnie, bluzy, bluzy z kapturem, bezrękawniki oraz inne rozmaite rodzaje ubrań. Przeglądając dostępne, warto przyjrzeć się dokładnie materiałom, z których zostały wykonane. Znajdziemy zarówno dresy stworzone z tkanin naturalnych jak i sztucznych.

Oczywiście, wybór zależy od nas – a także od naszych córek i tego, w jakich sytuacjach będą je ubierać. Jeśli dresy są dedykowane na czas treningu, uprawiania sportu lub ćwiczeń na lekcjach WF-u – wówczas można wybrać dresy wykonane w całości z tkanin sztucznych. My jednak doradzamy dresy bawełniane. Ten naturalny materiał jest pod wieloma względami niezastąpiony. Jest ciepły, wytrzymały, odporny na rozciąganie i nie niszczy się nawet po wielu praniach. Ponadto, dresy bawełniane są przyjemne w dotyku, nie obciążają naszego organizmu oraz są wygodne w czasie chodzenia i ćwiczenia.

Warto również rozważyć zakup dresów wykonanych w 90 lub więcej procentach z bawełny, z dodatkiem elastanu. Ten materiał pozytywnie wpływa na takie parametry dresów jak ich elastyczność raz rozciągliwość.

Modne dresy dla dziewczynki – czyli jakie?

Oferta dresów dla dziewczynek jest bardzo szeroka. Znajdziemy zarówno dresy wykonane w typowo „dziewczęcych” barwach, dresy w stylu hipsterskim, dresy awangardowe oraz liczne inne. Po jakie z nich warto sięgnąć?

Przede wszystkim doradzamy wybór dresów wykonanych z tkanin kolorowych, choć niekoniecznie w barwach pastelowych. Co prawda, są one niezwykle atrakcyjne w opinii samych dziewczynek, jednak za najmodniejsze uchodzą obecnie dresy wykonane z kilku różnych tkanin, pokrytych odmiennymi deseniami lub prezentującymi różne barwy. Można wybrać zarówno dresy pokryte kolorami kontrastującymi, kolorami uzupełniającymi się, jak i tworzącymi inne, bardziej skomplikowane zestawienia.

Szczególnie popularne wśród dziewczynek desenie to te przedstawiające niewielkie motywy zwierzęce oraz kwiatowe. Dresy takie wyglądają szczególnie dobrze, gdy ich kaptur, rękawy lub „kangurek” (czyli kieszeń na ręce) zostały wykonane z różnych tkanin. Dresy takie możemy odnaleźć na: https://tuszyte.pl/pol_m_Dziewczynka-181.html.

Ponadto, warto wybierać dresy jednobarwne, prezentujące intensywne, jaskrawe odcienie. Szczególnie dobrze wyglądają dresy, w których obszycia – ściągacze przy nogawkach i rękawach, krawędzie kieszeni – prezentują podobne, choć nieco ciemniejsze odcienie. Dresy takie pasują do rozmaitych dodatków, obuwia, czapek i szalików. Są też dobrym pomysłem, jeśli nasza pociecha pragnie sama dobierać swój codzienny strój – może nauczyć się tworzenia atrakcyjnych wizualnie kreacji, zaczynając właśnie od łączenia dresów jednokolorowych z butami lub czapką w odpowiednim kolorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here