portfel czy saszetka, co lepsze dla dziecka?

Każde dziecko, które wybiera się do szkoły, zaczyna odczuwać potrzebę posiadania przy sobie pewnych przedmiotów i pewnej kwoty pieniędzy. Dlatego właśnie każdy rodzic powinien wziąć to pod uwagę podczas kompletowania szkolnej wyprawki i zakupić dziecku portfel lub saszetkę.

Zakup takiego dodatku jest również zachętą dla dziecka, do podjęcia próby zaoszczędzenia pewnej kwoty oraz samodzielnego zarządzania swoimi oszczędnościami.

Czym kierować się podczas wyboru portfela i saszetki dziecięcej?

Należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

Fason portfela, zawsze powinien być dobrany do wieku użytkownika. Dla młodszych dzieci, w wieku od 3 do 5 roku życia, lepszym wyborem będzie portmonetka. Małe dzieci raczej posiadają wyłącznie bilon. Poza tym taki właśnie kształt jest wygodny dla małych rączek.
Starsze dzieci, w wieku szkolnym potrzebują już bardziej funkcjonalnego portfela. Takiego, który jest wyposażony w oddzielną przegródkę na bilon oraz na banknoty. Istotne jest również dodatkowe miejsce na legitymację szkolną.

Wygląd, dzieci bardzo lubią kolorowe przedmioty, które mają ciekawe wzory. Warto wziąć to pod uwagę podczas wyboru portfela dla swojego dziecka. Dobrym pomysłem jest pozwolenie dziecku, aby sam wybrał portfel, który mu się podoba. Dziecko poczuje się ważne i będzie zadowolone z zakupu.

Portfele i saszetki dziecięce

Materiał, zawsze należy wybierać przedmioty, które są wykonane z trwałego, odpornego na uszkodzenia materiału. Najlepszą opcją są modele z grubych, poliestrowych tkanin. Najlepiej wybierać dodatkowo wodoodporne materiały.

Rodzaj zamknięcia portfela, jedne modele zamykane są na zamek, inne na na napy. W przypadku dziecięcego portfela, zdecydowanie lepiej sprawdzi się zapięcie pierwsze. Ciekawym zapięciem, które jest również dobrym rozwiązaniem dla dziecka, jest rzep. Rzep jest łatwy w obsłudze, dlatego polecany jest dla młodszych dzieci.

Bezpieczeństwo, zarówno w przypadku portfela, jak i saszetki należy sprawdzić czy przedmiot nie został wyposażony w drobne elementy, które dziecko jest w stanie oderwać i połknąć lub się nimi udławić.

Użytkowanie, w przypadku dzieci w wieku szkolnym, lepiej sprawdzają się saszetki. Dzięki nim rodzice są spokojniejsi, bo wiedzą, że ryzyko, że dziecko zgubi portfel z pieniędzmi jest mniejsze. Jeżeli dziecko woli portfel, należy wybrać model, który za pomocą na przykład łańcuszka można przypiąć do spodni. Ważne jest również zamknięcie przegródki na bilon, powinna być ona zasuwana. Takie zapięcie sprawi, że pieniądze nie wypadną dziecku z portfela.

Przeczytaj też: http://www.modelato.pl/parasolki-dla-dzieci-czym-sie-kierowac-podczas-wyboru/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here