OBÓZ TANECZNY - CZYLI WAKACJE Z PASJĄ NA SPORTOWO

Okres przedwakacyjny mobilizuje zarówno rodziców, jak i ich pociechy, do intensywnego myślenia o zorganizowaniu wypoczynku na nadchodzące wolne dni. Młodzież, dla której jest dedykowany obóz taneczny często ma potrzebę wyjechania już bez rodziców natomiast wśród znajomych na niezapomniane wakacje. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzą organizatorzy kolonii i obozów dla młodzieży. Młodzi dorośli mają możliwość przeżycia przygód na wyjeździe poza domem, a po powrocie cieszenia się wspomnieniami.

Pasjonaci tańca z pewnością będą zachwyceni tym, że na rynku pojawia się coraz więcej obozów tanecznych. Każde dziecko kochające taniec nie odmówi wzięcia udziału w wakacyjnym obozie tanecznym. Dobra muzyka, wielu rówieśników, a także świetni instruktorzy i mnóstwo innych atrakcji to gwarancja niezapomnianych wakacji.

Kadra wybierana na obozy taneczne to osoby z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Są to zazwyczaj osoby młode pałające optymizmem i chęcią współpracy. Uczą oni poprzez świetną zabawę. Tworzą nieskomplikowane choreografie, którym zapewne podoła każdy uczestnik obozu tanecznego.

Ruch i muzyka w połączeniu z wyśmienitym towarzystwem jest idealnym połączeniem dla osób kochających taniec.  Jeśli dziecko kocha muzykę, pasjonuje się tańcem i uwielbia spędzać aktywnie czas to z pewnością obóz taneczny jest dla niego.

Uczestnicy na początku obozu tanecznego są dzieleni na grupy rówieśnicze, także z pewnością wasze pociechy będą miały towarzystwo w swoim wieku. Poziomy zaawansowania są rozmaite, zwykle obozy organizowane są dla wszytskich – czyli początkujących, amatorów, dla tych, którzy uczą się na przykład 2-3 lata w szkółce tanecznej – każdy odnajdzie tu swoje miejsce. Wyjątkiem są dzieci bardzo zaawansowane, tańczące zawodowo, wówczas nie radzimy szukać obozu tanecznego na rynku i ogólnie “w inetrnecie”, ale zapytać o obóz szkoleniowy w swojej szkole tanecznej. Przeciętne bowiem obozy na rynku są organizowane dla przeciętnych dzieci, które po prostu interesują się tańcem, już coś umieją, a także jeśli chciałby zacząć naukę tańca.

Dzieciaki poza zajęciami tanecznymi mają różnego rodzaju inne formy rozrywki takie jak wycieczki fakultatywne, spacery, ogniska i wspólne występy.

Podczas trwania obozu tanecznego nauczyciele przygotowują wspólnie z dzieciakami choreografie, którą tańczą na finałowym występie obozu.  Jest to fantastyczna forma integracji między uczestnikami. Każdy uczy się zdrowej rywalizacji, ale także pracy w grupie. Z doświadczenia wiemy, że więź między uczestnikami jest tak duża, że nawet po skończeniu obozu utrzymują ze sobą kontakt. Nierzadko zdarza się, że na kolejny obóz taneczny dzieciaki zapisują się w grupkach z poprzedniego obozu.

Rodzice chcący zapisać swoją pociechę na obóz taneczny powinni zdecydowanie wcześniej o tym pomyśleć, ponieważ tego typu wczasy cieszą się ogromną popularnością i mimo tego, że organizatorzy proponują sporą ilość terminów bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie rezerwacja przed sezonem.

Życzymy udanych i roztańczonych wakacji z Kogis!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here